Google Play rekora doğru ilerliyor!

Araştırma
Gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan sağlayan Google’ın bu cihazları satışa çıkarmadaki en büyük amacı da reklam gelirlerine katkı sağlamaları.  Google Android platformu için büyük ...
EMOJİLE

Gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan sağlayan Google’ın bu cihazları satışa çıkarmadaki en büyük amacı da reklam gelirlerine katkı sağlamaları.

 Google Android platformu için büyük bir çalışma içerisinde. Android 4.2’yi yayınlayan Google, toplam 700,000 uygulamanın aktive edildiğini açıkladı. Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olması nedeniyle geliştirilmeye en müsait işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanılan uygulama sayısında iOS’tan çok ilerde olmasının en büyük sebebi de bu…

Apple AppStore ile iyi reklam yapması ve satışları nedeniyle Google’dan fazla kazanıyor. Ancak Google Play’in tercih edilmesini en büyük sebeplerinden biri de ücretsiz uygulamalarının daha çok olmasıdır. Apple 6.5 milyar dolarının App Store’dan geldiğini açıklıyor. Bu değerler 2008 yılından bu yana kazanılan gelirler. Google henüz bu rakamlara ulaşamadı.
 
Google yakın zamanda üzerine yoğunlaşacağı tablet uygulamalarıyla da Android markete ilgiyi yükseltecektir. Yeni duyurulan Nexus 10 için yeni uygulamalar gelmesi bekleniyor.

teknolojioku