Google akıllı saat işine mi giriyor?

Araştırma
Yeni ortaya çıkan bir rapor, akıllı saat çılgınlığına katılmak isteye isimlerden bir tanesinin de Google olduğunu iddia ediyor. Financial Times’ın raporuna göre Google’ın Android dalı, bir...
EMOJİLE

Yeni ortaya çıkan bir rapor, akıllı saat çılgınlığına katılmak isteye isimlerden bir tanesinin de Google olduğunu iddia ediyor.

Financial Times’ın raporuna göre Google’ın Android dalı, bir tür akıllı saat üzerinde çalışmalarına başlamış durumda. Rapor, Google’ın akıllı saati için çok fazla beklememizin gerekmeyeceğini, çok yakında onunla tanışabileceğimizi söylüyor.

Daha önce Samsung da akıllı saat işine gireceğini onaylamıştı. Apple’ın ismi "iWatch" olacağı düşünülen akıllı saati ise merakla beklenen cihazlar arasında yer almaya devam ediyor. Akıllı saat piyasası henüz oldukça küçük, mevcut saat modeli sayısı oldukça az. Ancak bir miktar yenilik ile bu piyasa büyük bir kazanç kaynağı halini alabilir.

Google’ın akıllı saat üreteceğine dair rapor henüz onaylanmasa da Google I/O’ya sayılı haftalar kaldığını düşündüğümüzde, çok da fazla beklememize gerek kalmayacak.

chip online