Gereksiz Hesaplardan Kurtulun

Araştırma
Bir zamanlar büyük bir hevesle açmış olduğumuz internet hesaplarının büyük kısmını kısa sürede kullanmaktan vazgeçiyoruz. Fakat onları silene kadar o sitelere ait hesaplarımız varlıklarımızı sürdürüyo...
EMOJİLE

Bir zamanlar büyük bir hevesle açmış olduğumuz internet hesaplarının büyük kısmını kısa sürede kullanmaktan vazgeçiyoruz.

Fakat onları silene kadar o sitelere ait hesaplarımız varlıklarımızı sürdürüyor ve özellikle de kişisel bilgilerimizi içerenler gizliliğiniz için bir tehlike yaratıyor. İşte artık kullanmadığınız bu hesaplarını silmek için üç faydalı araç…

Suicide Machine
Twitter ve MySpace hesaplarınızı silmeniz için size yardımcı olan bu araç, sadece hesabınızı silmekle kalmıyor, hesabınızla ilişkili tüm paylaşımlarınızı ve fotoğraflarınızı da temizliyor. İlk zamanlarında Facebook hesap silme özelliğine de sahip olan Suicide Machine, Facebook’un yasal yollarla bunu engellemesi üzerine bu desteğini kaldırmak zorunda kaldı.

Account Killer ve Delete Your Account

Account Killer
Friendfeed’den Flickr’a, Windows Live’dan Facebook’a, Foursquare’dan Dropbox’a kadar pek çok farklı uygulama ve servisteki hesaplarınızı silmenize yardımcı olan Account Killer, tüm bu hesap silme sürecini baştan anlamaya çalışmanız yerine, ilgili hesabı silmek detaylarını size sunuyor. Hatta eğer varsa Account Killer hesap silme ekranına doğrudan bağlantı da sağlıyor.

Delete Your Account
Account Killer’a benzer bir şekilde çalışan Delete Your Account uygulaması silmek istediğiniz internet sitesini kolayca bulmanızı sağlıyor ve sonrasında da hesabınızı silmek için neler yapmanız gerektiğini anlatıyor. Sitede son dönemde kullanıcıların en çok hangi internet servislerindeki hesaplarını sildiklerini "What’s popular" başlığı altında görebilirsiniz.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme