Araştırma

Facebook’ta Ücretli Mesaj Dönemi Başladı

Üye sayısı 1 milyarı geçen ve dünyanın en büyük sosyal ağı haline gelen Facebook, gelirlerini artırma peşinde. Geçen yıl borsaya açılan ancak beklediği talebi alamayan Facebook, farklı yollardan para kazanmaya..

Facebook’ta Ücretli Mesaj Dönemi Başladı

Üye sayısı 1 milyarı geçen ve dünyanın en büyük sosyal ağı haline gelen Facebook, gelirlerini artırma peşinde. Geçen yıl borsaya açılan ancak beklediği talebi alamayan Facebook, farklı yollardan para kazanmaya çalışıyor.

Mesajlar paralı

Facebook’ta arkada listenizde olmayan birine mesaj gönderdiğinizde artık karşınıza iki farklı seçenek çıkıyor. Bunlardan biri mesajın Diğer klasörüne düşmesi. Bu seçenek ücretli değil.

Ancak gönderdiğiniz mesajın kişinin doğrudan Gelen Kutusu’na düşmesini istiyorsanız 0.53 TL ödemeniz gerekiyor. Eğer ücret ödemeyi kabul ederseniz size kredi kartı bilgilerinizi girmenizi isteyen yeni bir menü karşılıyor. Buradan ödemeyi yaparak mesajınızın doğrudan kişinin Gelen Kutusu’na gitmesini sağlıyorsunuz.

Vergi konusu

Yeni uygulama ile daha önce Google’ın başına gelen vergilendirme sorunu ile Facebook’un da karşılaşması muhtemel görünüyor. Yapılan ödeme kredi kartı ile olduğu için doğrudan şirketin kasasına gidiyor.

Facebook bu yeni hizmet sayesinde gelirlerini artırmayı planlıyor.

shiftdelete.net

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL