Facebook Hayat Kurtardı

Araştırma
Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook sayesinde bazen önemli işlere de imza atılabiliyor. Zira MedicalXpress’te yazanlara göre Facebook, bir çocuğun hayatının kurtulmasına vesile oldu. Geçt...
EMOJİLE

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook sayesinde bazen önemli işlere de imza atılabiliyor. Zira MedicalXpress’te yazanlara göre Facebook, bir çocuğun hayatının kurtulmasına vesile oldu.

Geçtiğimiz Anneler Günü’nde Deborah Copaken Kogan uyandığında 4 yaşındaki oğlu Leo’nun isilik olduğunu gördü ve oğlunun o haldeki fotoğrafını Facebook’a ekledi. Sonrasında Leo’nun doktoru Leo’da önce strep iltihabı olduğunu düşündü. Ancak Leo ertesi sabah daha da kötüleşince doktoru, teşhis değiştirdi ve kızıl hastalığı tanısı koydu. Ancak Kogan, geziden döndükten sonra Leo’nun kabarıklıklarını gösteren bir fotoğrafı daha Facebook’a yükledi.

Söz konusu fotoğrafı yükledikten sonra Kogan’ın arkadaşı Stephanie, Kogan’ı arayarak oğlunu hemen bir hastaneye götürmesi gerektiğini söyledi. Kendi oğlunun da nadir bir hastalık olan Kawasaki hastalığına 2 sene önce yakalandığını belirten Stephanie, Kogan’ı oğlunu hemen hastaneye götürmesi konusunda ikna etti. Çok geçmeden Kogan’ın pediatrik kardiyolojist olan kuzeni de aynı görüşte olduğunu bildirdi.

Kawasaki hastalığı, çocuklarda görülen nadir bir hastalık. Çatlamış dudaklara, isilik ve pişik gibi birçok duruma neden olabiliyor.

Kogan acele ile oğlunu hastaneye götürdü ve kuzeni ile arkadaşlarının haklı olduğunu gördü. Kogan’ın oğlu, Kawasaki hastalığından dolayı 3 hafta boyunca hastanede tedavi altında tutuldu. Böylelikle de Facebook sayesinde bir çocuğun hayatı kurtulmuş oldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme