Dünyayı Güneş Enerjisi mi Kurtaracak?

Araştırma
Halk farkında olmasa da devletler enerji krizlerinin kapıda olduğunu biliyor. Peki bu krizlere karşı güneş enerjisi bir çözüm olabilir mi? İşte tarihi değiştirecek yeni buluş. Güneş ilk çağlardan beri...
EMOJİLE

Halk farkında olmasa da devletler enerji krizlerinin kapıda olduğunu biliyor. Peki bu krizlere karşı güneş enerjisi bir çözüm olabilir mi? İşte tarihi değiştirecek yeni buluş.

Güneş ilk çağlardan beri hep insanlık için yaşamın sembolü olmuştur. Devasa bir enerji kaynağı olan güneşimiz dünyanın beklediği krizlere karşı çözüm olabilecek mi?

İnsanlığın giderek artan teknoloji bağımlılığı dünyadaki dengeleri ve değerleri de değiştirmeye başladı. Eskiden devletler hammaddeler için savaşırken, toplumların tüketim ihtiyaçlarının artmasıyla birlikte bahaneler de değişmeye başladı.

Güneş Çözüm mü Olacak?

Artık üretimden çok enerji, devletler için daha önemli bir kaynak haline geldi. Güneş bu konuda en büyük umutlardan birini sunuyor. Ancak günümüzde güneş enerjisini elektriğe çevirmek, nükleer santrallere kıyasla oldukça masraflı ve verimsiz bir işlem.

Michigan Üniversitesi dün yaptığı duyuruyla bu konuda dünyayı değiştirecek bir buluşa imza attıklarını açıkladı. Üniversitesinin geliştirdiği yeni cam sistemi, güneş panellerinin 100 milyon kat daha verimli enerji üretmesini sağlıyor.

Şu anda geliştirme aşamasında olan proje gerekli devlet ve özel sektör desteğiyle nükleer enerjiye alternatif olmaya hazırlanıyor.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme