Dokunmatik Ekran Standart Olacak

Araştırma
Araştırma şirketi ABI Research’ün "Mobil ve Dokunmatik Ekranlar" araştırmasına göre, akıllı telefonlarda dokunmatik ekran kontrolü en az bağlantı özellikleri kadar önemli.   Rakam...
EMOJİLE

Araştırma şirketi ABI Research’ün "Mobil ve Dokunmatik Ekranlar" araştırmasına göre, akıllı telefonlarda dokunmatik ekran kontrolü en az bağlantı özellikleri kadar önemli.
 
Rakamlar 2006’da toplam pazar payı sadece yüzde 7 olan dokunmatik ekranlı akıllı telefonların, 2010 yılında yüzde 325 artışla yüzde 75’e çıktığını gösteriyor. "Mobil ve Dokunmatik Ekranlar" araştırmasına göre, önümüzdeki 5 yıl içinde dokunmatik ekran özelliği en az Wi-Fi kadar önemli hale gelecek ve 2016 yılında akıllı telefonların yüzde 97’si dokunmatik ekrana olacak.
 
Araştırmanın sonuç raporunda ekran ve dokunmatik teknolojilerin gelişiminin akıllı telefon pazarındaki hızlı büyümeyi tetiklediği belirtiliyor. Başlangıçta kullanılan rezistif ekranlar yerini ilk olarak Apple iPhone ile yayılmaya başlayan kapasitif teknolojiye bırakmış durumda.
 
ABI Research Mobil Araçlar Başkan Yardımcısı Kevin Burden konuyla ilgili olarak "İki sensör yerine tek bir sensör katmanı kullanan ve yüzde 30 maliyet tasarrufu sağlayan düşük maliyetli dokunmatik kontrolörler daha düşük özellikli telefonlar için pazar oluşturuyor. Ekran ve dokunmatik teknolojilerinde en parçalı araç kategorisi olan eReader’lar artık sadece parmakla dokunma özelliğini sağlamakla kalmayan, bu segmentin ekranlarını standartlaştıran cazip bir maliyet de oluşturan seçenekler sunuyor" diyor.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme