Dava Açtı, Kendi Tutuklandı!

Araştırma
Cisco güvenlik firmasının adı bugünlerde dava konularıyla gündemde. Eski bir Cisco mühendisinin güvenlik firmasına karşı açtığı davadan 18 ay sonra Cisco, eski mühendisini tutuklattı. IDG News’i...
EMOJİLE

Cisco güvenlik firmasının adı bugünlerde dava konularıyla gündemde. Eski bir Cisco mühendisinin güvenlik firmasına karşı açtığı davadan 18 ay sonra Cisco, eski mühendisini tutuklattı. IDG News’in haberine göre; tutuklama Mayıs 2010’da gerçekleşti.

Oldukça gizli tutulan dava Nijerya vatandaşı olan mühendis Peter Alfred-Adekeye’nin ülkesine iade edilmesi ortaya çıktığında gündeme taşındı. Adekeye, Cisco’yu hizmette tekel oluşturmak ve kendi araç gereçlerini kendine saklamak konusunda dava açmıştı.

Cisco’nun Adekeye’nin tutuklatma sebebi ise, bir Cisco çalışanının kimlik ve şifresini kullanarak Cisco’nun erişmin yasak olduğu sitelerinden yazılım indirmesi. Davanın seyrine göre Adekeye 250 bin para ve en fazla 10 yıllık hapis cezasına çarptırılabilir.

Adekeye’nin avukatı, tutuklamanın 2008’de açılan davayla ilgili olduğunu ve bunun bir Cisco stratejisi olduğunu söylese de, bir Cisco konuşmacısı avukata katılmadığını belirtti.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme