Çinliler, ‘Yok Artık’ Dedirtti

Araştırma
Çinliler, ülkenin güneyindeki Yunnan eyaletinde yer alan Kunming şehrinde Apple mağazasının kopyası yaptı. Apple Stoer isminde açılan mağazanın, Çin’de yaşayan ve adını açıklanmayan bir Amerikal...
EMOJİLE

Çinliler, ülkenin güneyindeki Yunnan eyaletinde yer alan Kunming şehrinde Apple mağazasının kopyası yaptı. Apple Stoer isminde açılan mağazanın, Çin’de yaşayan ve adını açıklanmayan bir Amerikalı tarafından keşfedildiği bildirildi.

Fotoğrafları Amerikalı tarafından çekilen bu mağaza, iç tasarımı ve satılan ürünlere bakıldığında klasik Apple Store’dan ayırt edilemiyor.

Fotoğrafları çeken Amerikalı, kamerasını eline aldığında çalışanlardan tepki gördüğünü ve fotoğraf çekmenin yasak olduğu uyarısı ile karşılaştığını söylüyor.

Ancak kendisinin Apple tarafından görevlendirildiğini ve Apple Store’lar ile ilgili araştırma yaptığını söylediğinde herkesin kendisine daha dostça davrandığının altını çiziyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin’deki sahtecilik skandallarına Çinli bir şirketin, İtalyan mobilya markasını Çin’de üretip, orijinal İtalyan malı diye yüksek fiyata satması eklenmişti.

CİHAN

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme