Çin Askeri Bilgisayar Oyunuyla Vuracak

Araştırma
Çin Halk Kurtuluş Ordusu, askerlerin çatışma yeteneklerini ve teknoloji hassasiyetlerini geliştirmek için ‘The Glorious Mission’ (Onurlu Görev) adı verilen online bilgisayar oyunu üretti. ...
EMOJİLE

Çin Halk Kurtuluş Ordusu, askerlerin çatışma yeteneklerini ve teknoloji hassasiyetlerini geliştirmek için ‘The Glorious Mission’ (Onurlu Görev) adı verilen online bilgisayar oyunu üretti.

China Daily gazetesinin haberine göre, ABD askerlerinin eğitim amaçlı kullandığı American’s Army’den sonra şimdi de Çin ordusu aynı yola başvurdu. Çinli askerler, oyunda ABD askerlerini vurarak askeri eğitimlerini tamamlamaya çalışıyor.

‘First person shooter’ (FPS – birinci bakıştan vuruş) tarzı oyun, Çin ordusunun silahlarını ve gerçek tatbikatlarını içeriyor. Tek başına ya da takım görevlerini içeren oyun 32 ayda tamamlandı.

İsmini açıklamak istemeyen bir Çin askeri yetkilisi, gazeteye verdiği demecinde, oyunu bütün Çin ordusu hayranlarının internetten indirebileceğini ve online olarak oynayabileceğini söyledi. ‘The Glorious Mission’ın son versiyonu 20 Haziran’da güncellendi.

Resmi istatistiklere göre, dünyanın en çok internet kullanıcısına sahip olan Çin’de, 300 milyondan fazla kişi online oyun oynuyor. Ülkedeki online oyun piyasasının değeri, bu yılın ilk çeyreğinde 1,31 milyar doları aştı.

CİHAN

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme