Chrome ve Firefox’a IE tokadı

Araştırma
İnternette farklı web siteleri arasında sıkça dolaşıyorsanız, bilgisayarınıza bir zararlının girme ihtimali daha yüksektir. Son zamanlarda tamamlanan bir araştırma ise internette sörf yaparken bizi za...
EMOJİLE

İnternette farklı web siteleri arasında sıkça dolaşıyorsanız, bilgisayarınıza bir zararlının girme ihtimali daha yüksektir. Son zamanlarda tamamlanan bir araştırma ise internette sörf yaparken bizi zararlılardan en çok koruyan web tarayıcısının Internet Explorer 9 olduğunu iddia etti.
 
NSS Labs’in araştırmasına göre Internet Explorer 9, zararlı tehditlerini Chrome ve Safari’ye göre daha iyi savuşturuyor. NSS Labs, IE9’un zararlı etkinliğin yüzde 95’ini engellediğini, ikinci sıradaki Chrome’un ise zararlı etkinliğin sadece yüzde 33’ünü engellediğini söylüyor. Safari ve Firefox’un zararlı engelleme oranı is yüzde 6’nın altında.
 
NSS Labs, IE9’un tıklama dolandırıcılığında da yüzde 96.6 başarılı olduğunu söylüyor. Chrome ise bu saldırıların sadece yüzde 1.6’sını engelleyebiliyor. Araştırmalar 2 Aralık 2011 ile 25 Mayıs 201 tarihleri arasında yapılmış.

chip online

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme