Bir PDF Dosyasının Yaptıkları

Araştırma
İngiltere’nin Savunma Bakanlığı’ndan PDF dosyasıyla yapılan bir açıklama, gizli kalması gereken bilgilerin de su yüzüne çıkmasına neden oldu. Bakanlığın sitesinde nükleer denizaltılarla il...
EMOJİLE

İngiltere’nin Savunma Bakanlığı’ndan PDF dosyasıyla yapılan bir açıklama, gizli kalması gereken bilgilerin de su yüzüne çıkmasına neden oldu. Bakanlığın sitesinde nükleer denizaltılarla ilgili bilgiler yayınlanırken gizli kalması gereken yazılar doğrudan yazıdan çıkartılmak yerine, arka plan rengiyle aynı renkte yayınlanmış. Bunun sonucunda dosyayı başka bir yere kopyalayan kişiler oradaki gizli kalması gereken yazılara da rahat bir şekilde ulaşma imkanı bulabilmiş.

BBC’nin haberine göre; İngiliz ve Birleşik Devletler denizaltılarının zayıf yönlerinin yer aldığı gizli yazılar, yanlış ellere düştüğünde sonucu ölümcül olabilir. Savunma Bakanlığı bu derece basit bir hatanın yapılmasını araştırdıklarını belirtirken, böyle bir şeyin bir daha yaşanmaması için de ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme