Avrupa’da En Çok Video İzleyen Ülkeler

Araştırma
Bundan sadece 10 yıl önce internetin anlamı, yazılar ve resimlerden ibaretti. Çoğu insan için video izlemek büyük bir lükstü. Hem bağlantı hızları hem de yeterli platformun bulunmaması da bu kısır dön...
EMOJİLE

Bundan sadece 10 yıl önce internetin anlamı, yazılar ve resimlerden ibaretti. Çoğu insan için video izlemek büyük bir lükstü. Hem bağlantı hızları hem de yeterli platformun bulunmaması da bu kısır döngüyü ortaya çıkartmıştı.

YouTube gibi platformların yaygınlaşmasıyla birlikte internettin anlamları da değişmeye başladı. Dünya çapında başlayan geniş ağ bağlantı çılgınlığı ise günümüzdeki modern interneti ortaya çıkarttı. 10 yıl önce insanlar sadece yazılarla kendilerini ifade etmek için uğraşırken bugün 1 dakikalık video çekip bunu paylaşarak dünya çapında milyonlarca insana ulaşabiliyor.

Günümüzde internet artık videolu içeriklerin etrafında dönüyor. Gelecekte ise bu tarz kullanımların sörf ve web siteleri üzerinde yazı okumaya kıyasla yüzde 60 oranında artış göstermesi bekleniyor. Comscore Avrupa ülkelerini baz aldığı araştırmasında bu eğilimin nasıl değiştiğini gözler önüne sürdü.

Bu rapora göre Avrupa’da en çok video izleyen ülke Almanya. Listenin ikinci sırasında ise Türkiye bulunuyor.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme