Antivirüs Devine Site Şoku!

Araştırma
Birçok bilgisayar kullanıcısı McAfee ürünlerine bilgisayarlarını emanet ediyor ve varlığı sayesinde internette rahatça dolaşabiliyor. Ancak ünlü güvenlik firmasının internet sitesindeki açıklar firman...
EMOJİLE

Birçok bilgisayar kullanıcısı McAfee ürünlerine bilgisayarlarını emanet ediyor ve varlığı sayesinde internette rahatça dolaşabiliyor. Ancak ünlü güvenlik firmasının internet sitesindeki açıklar firmanın güvenilirliğini baltalar nitelikte.

YGN isimli bir hacker grubu, McAfee’nin internet sitesinde çok sayıda açık bulmuştu. Bu açıkları internette yayınlamadan önce firmaya bildiren grup, amaçlarının McAfee’ye zarar vermek olmadığını söylüyorlar. Hacker grubu başka başka siteler aracılığıyla kullanılabilen açıkların yanı sıra sunucunun adını görebilmek ve 18 kaynak kodunu ortaya çıkartmak gibi işlemleri McAfee’nin sitesi sayesinde yapabildiklerini açıkladı.

Porto Riko Üniversitesi’nden güvenlik araştırmacısı Pablo Ximenes, güvenlik firmasının bir ürününe dikkati çekiyor. Bu ürün sayesinde kullanıcı tarayıcısıyla açtığı internet sitelerinde herhangi bir açık olup olmadığını görebiliyor. Site güvenliyse McAfee logosu çıkıyor; "Bu logonun çıkması McAfee.com’daki açıkların o sitede olmadığı anlamına geliyor."

Bir güvenlik firmasının başına gelebilecek en kötü şeylerden biri olan bu durum için 12 Şubat’ta McAfee sorunu hemen çözeceklerini söylemiş olsa da, YGN aynı açıkların 27 Mart’ta yaptıkları bir araştırmada yine çıktığını açıkladı.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme