Anonymous’un İşletim Sistemi Çıktı

Araştırma
Küresel konular başta olmak üzere ülkelerin iç sorunlarına da el atan hacktivist grup Anonymous, kısa bir süre önce Türkiye bazlı Operation Digiturk saldırılarının fitilini ateşlemişti. Bu kapsamda ki...
EMOJİLE

Küresel konular başta olmak üzere ülkelerin iç sorunlarına da el atan hacktivist grup Anonymous, kısa bir süre önce Türkiye bazlı Operation Digiturk saldırılarının fitilini ateşlemişti. Bu kapsamda kimi kurumlara ciddi anlamda zarar veren hacker’lar, ele geçirdikleri belgeleri internet ortamında yayınladı.

Fakat ekibin ününü kötüye kullanmak isteyen birtakım kişiler, gerçekleştirdikleri etkinlikleri Anonim adıyla yayınlamaya devam ediyorlar. Bunun son örneği ise, bir süredir sanal dünyada dolaşan Anonymous OS (Linux) işletim sistemi oldu.

Anonim’in resmi Linux yazılımı olarak tanıtılan uygulama birçok kişi tarafından indirildi. İçerisinde grup üyelerinin saldırılarda kullandıkları LOIC ve HOIC yazılımların içeren uygulamanın ardındaki oyun daha sonra ortaya çıktı.

Ekibin adını kullanarak Ubuntu 11.10’un modifiyeli halini piyasaya süren kişiler bunu Anonim’in Linux işletim sistemi olarak tanıttı. Bazı ağ yazılımlarıyla desteklenen sistemde bir de Anonymous’un görselleri yer alıyor.

Kötü amaçlı kişilerce düzenlendiği düşünülen Anonymous OS’u güvenliğiniz için kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme