Akıllı cep telefonlarına Firefox

Araştırma
Vakfın resmi sitesi ile çeşitli kaynaklardan derlenen bilgilere göre, halihazırda Firefox internet tarayıcıyı gibi çeşitli yazılım uygulamaları geliştiren Vakıf, aynı isimle akıllı cep telefonları içi...
EMOJİLE

Vakfın resmi sitesi ile çeşitli kaynaklardan derlenen bilgilere göre, halihazırda Firefox internet tarayıcıyı gibi çeşitli yazılım uygulamaları geliştiren Vakıf, aynı isimle akıllı cep telefonları için bir işletim sistemi geliştirmeye karar vermiş ve çalışmalara başlamıştı.

Söz konusu işletim sistemi yüklü ilk cihazın, ticari olarak 2013 yılının başlarında Telefonica’nın yerel ortaklığı Vivo tarafından Brezilya’da tüketicilere sunulması bekleniyor. 

Yeni işletim sistemi, hem geliştiricilerin kod yükünü hafifletmek hem de telefonun yeteneklerini artırmak amacıyla ”HTML5” teknolojisini destekleyecek.

Standart yazılımın yeni versiyonu olan HTML5, zengin medya desteğinin yanı sıra kullanıcıların yerel verilerini ya da sunucularını kullanarak etkileşimli internet uygulamaları geliştirmeye imkan tanıyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme