444’lü Numaralara Dikkat

Araştırma
Tüm İnternet Evleri Derneği (TİEV) İnternet Birliği Komisyon Başkanı Hakan Topuzoğlu, 444 ile başlayan numaraların artık paralı olduğunu belirterek vatandaşları uyardı. TİEV İnternet Birliği Komisyon ...
EMOJİLE

Tüm İnternet Evleri Derneği (TİEV) İnternet Birliği Komisyon Başkanı Hakan Topuzoğlu, 444 ile başlayan numaraların artık paralı olduğunu belirterek vatandaşları uyardı.

TİEV İnternet Birliği Komisyon Başkanı Hakan Topuzoğlu, 444 ile başlayan numaraların artık paralı olduğunu belirterek, ancak bu konuda tüketicilerin haberdar edilmediğini savundu.

Topuzoğlu, "Farkında olmadan bir ürün almış olabileceğinizi unutmayın. Her ne kadar, ‘Yazılı, görsel, telefon ve elektronik ortamda yapılan sözleşmelerde tüketici, 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahip olacak.

Sanayi Bakanlığı’nın yönetmeliğine göre; satıcı veya sağlayıcının tüketiciyi bilgilendirmediği ve bilgilendirmeyi teyit etmediği durumlarda, cayma hakkı süresi 3 ay olacak’ gerçeği olsa da, satıcılar bu gerçeği saklamaya veya tüketicinin işini zorlaştırmaya çalışacaklardır. Sanal numara uygulamasıyla, sizi arayan numara bilindik bir firmanın çağrı merkezi numarası gibi gözükebilir. Aslında, satış başına prim alan şirketin çalışanları tarafından arandığınızı sakın unutmayın" dedi.

"Sizi daha ucuz internet servis sağlayıcıya geçirelim ya da tarifenizi değiştirelim gibi tekliflere ‘tamam’ derken 2 kere düşünün" diyen Topuzoğlu,

"Bunu yapmazsanız çok büyük cezalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.Örneğin, bir servis sağlayıcıda 2 yıllık sözleşmeniz varken, siz bunu feshederek başka bir servis sağlayıcıya geçtiğinizde taksitli aldığınız cihazın ücretini, cezayı peşin ödeyeceğiniz için 2 bin TL’yi aşkın cezayla karşılaşabilirsiniz" şeklinde konuştu.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme