Yemek Seçen Çocuklar İçin…

İliskiler
İngiltere’nin West Sussex bölgesinde yaşayan Mark Northeast isimli bir baba, 4 yaşındaki oğluna yemek yedirmek için sebzelerden çizgi film karakterleri yarattı. İngiltere’nin West Sussex b...
EMOJİLE

İngiltere’nin West Sussex bölgesinde yaşayan Mark Northeast isimli bir baba, 4 yaşındaki oğluna yemek yedirmek için sebzelerden çizgi film karakterleri yarattı.

İngiltere’nin West Sussex bölgesinde yaşayan Mark Northeast isimli baba, 4 yaşındaki oğluna yemek yedirmek için başvurduğu ilginç yöntem sayesinde kendi sitesinde günde 10 bin kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Oscar isimli oğlunun yemek seçmesinden şikayetçi olan ve buna bir son vermek için oğlunun yemediği sebze ve meyveleri çizgi karakterlere benzeterek ona özel bir menü hazırladığını söyleyen Mark, "Oğlum domates ve salatalık gibi birçok sebzeyi yemiyordu. İlk başta yemediği sebzeleri yıldız şeklinde keserek onun ilgisini çekmeye çalıştım. Daha sonra ise sebzeleri çizgi film karakterlerine benzettim ve gördüm ki Oscar daha önceden ağzına koymadığı yiyecekleri yemeğe başladı" dedi.

Yiyeceklere çocukların hatta büyüklerin bile ilgisini çeken Sünger Bob’tan Kitty’e kadar bir çok çizgi kahramanların şekillerini veren Mark, oğlunun yemek seçmesini engellemek için başvurduğu bu yol sonucunda ünlü olmayı başardı.

Kimilerine göre bir sanat olarak nitelendirilen ama aslında bir babanın oğluna yemek yemesi için bu yönteme başvurduğunu dile getiren Mark, "Bir zaman sonra yaptıklarımın fotoğraflarını çekmeye başladım ve Facebook arkadaş sitesine koymaya karar verdim. Baktım ki birçok kişinin dikkatini çekmeye başladım" dedi.

Facebook’ta gördüğü ilgiden oldukça memnun kalan Mark, şekillendirdiği yiyeceklerin fotoğraflarını FunkyLunch.com isimli bir sitede topluyor.

Günde yaklaşık 10 bin kişinin siteyi ziyaret ettiğini belirten Northeast, "Kimileri bu yaptığımın biraz delice olduğunu söylese de başvurduğum bu yöntemle hem oğlum yemediği yiyecekleri yemeye başladı hem de ben ünlü oldum" dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi