Timuçin Esen’in Rock Albümü Çıktı

İliskiler
Sahne, sinema ve televizyon ekranlarındaki başarılı oyunculuk performanslarıyla tanıdığımız Timuçin Esen, müzikal yolculuğunun kısa bir özeti niteliğindeki ‘Mayhoş’ albümü ile rock müzik d...
EMOJİLE

Sahne, sinema ve televizyon ekranlarındaki başarılı oyunculuk performanslarıyla tanıdığımız Timuçin Esen, müzikal yolculuğunun kısa bir özeti niteliğindeki ‘Mayhoş’ albümü ile rock müzik dünyasına iddialı bir giriş yapıyor.
ALBÜMDE DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLERLE ÇALIŞTI

Timuçin Esen’in özgün vokal performansının yanı sıra söz yazarı ve besteci kimliğiyle yer aldığı Mayhoş, iki yıllık sıkı bir çalışmanın ürünü. Erdem Helvacıoğlu prodüktörlüğünde gerçekleştirilen albümün kayıtları İstanbul Babajim Studios & Mastering’de yapıldı; mastering aşaması ise U2, Nirvana, Muse, Iron Maiden gibi dünyaca ünlü grupların mastering mühendisliğini yapan Howie Weinberg prodüktörlüğünde New York Masterdisk stüdyolarında tamamlandı.

Babajim Records tarafından yayınlanan "Mayhoş" albümünde farklı soundu ve güçlü sözleriyle dikkat çekecek tam on beş şarkı bulunuyor. Albümün kapak görselinde Timuçin Esen’in fotoğraflarından yola çıkılarak hazırlanan yağlı boya portre çalışması ise ünlü heykeltraş ve ressam Selahattin Yıldırım’a ait.

Mayhoş albümünün ilk klibi ise Yola Devam isimli şarkıya çekildi. Timuçin Esen, ilk albümünün ilk klibi için yönetmen olarak da kamera arkasına geçti.

Esen albümü için "oyunculuktan farklı olarak burada başka kişilerin yazdıklarını değil, kendi hikayelerimi yorumluyorum" dedi.

Mayhoş albümünün ilk konseri ise 25 Şubat Cuma günü İKSV Salon’da gerçekleşecek.
İŞTE TİMUÇİN ESEN’İN ŞARKILARI :

1-Yola Devam
Söz-Müzik: Timuçin Esen
2- Dışında Barış İçinde Savaş
Söz-Müzik: Timuçin Esen
3- Boynumuz Kıldan İnce Değil
Söz: Timuçin Esen Müzik: Timuçin Esen
4- Maalesef
Söz-Müzik: Timuçin Esen
5- Bencilim
Söz-Müzik: Timuçin Esen
6- Uçurtma
Söz-Müzik: Timuçin Esen
7- Yalan Yalnızlık
Söz: Timuçin Esen Müzik: Timuçin Esen
8- Yaramaz
Söz-Müzik: Timuçin Esen
9-Ayarım Kaçtı
Söz-Müzik: Timuçin Esen
10- Mayhoş Hayat
Söz-Müzik: Timuçin Esen
11- Kıyasıya
Söz: Neşe Şen Müzik: Timuçin Esen
12- Çapa
Söz-Müzik: Timuçin Esen
13- Kutular
Söz: Timuçin Esen Müzik:Timuçin Esen- Tolga Çebi
14- Pergel
Söz: Timuçin Esen Müzik: Timuçin Esen-Erdem Helvacioglu
15- Kadere Karşı
Söz: Neşe Şen Müzik: Timuçin Es