Sonunda Arınç da Twitter’lı oldu

İliskiler
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Tiwitter’e katıldı. Arınç  Twitter’dan ilk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’a twit attı. Arınç, Batum’un ...
EMOJİLE

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Tiwitter’e katıldı. Arınç  Twitter’dan ilk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’a twit attı. Arınç, Batum’un Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişkin sözlerini, ”(Kağıttan kaplanmış, içini oymuşlar) demek Türk Silahlı Kuvvetlerine doğrudan hakarettir” şeklinde değerlendirdi.

ASKER SİVİL HAYATA MÜDAHALE ETMEDİĞİ İÇİN ÖYLE DİYOR

Arınç, Twitter’daki mesajında, şöyle dedi: ”Süheyl Batum, asker, sivil hayata ve sivil iktidara müdahale etmediği için askere ‘Kağıt Kaplan’ diyor. Batum’un aklından geçen şudur: ‘Ne güne duruyorsunuz? Bu AK Parti iktidarını niçin bugüne kadar indirmediniz? (Balyozlar), (Kafesler) hep boş şeylerle uğraşmışsınız diyor. Batum’un bu tarz konuşmalarını, geçmişten bu yana çirkin bulduğumu ifade etmek isterim. Hiçbir zaman hakaret etmeyeceğiz.

ORDU ELEŞTİRİLEBİLİR AMA..

Eleştiriyi sonuna kadar yapacağız. Ama ikisinin arsındaki farkı da her zaman ortaya koyacağız. Türk Silahlı Kuvvetlerini veya orduyu eleştirmek mümkündür. Her kurum eleştirilebildiği gibi… Ben de şahsen siyasi hayatımda Silahlı Kuvvetleri kurum olarak değil, içinde yanlış yapanlarla birlikte eleştiriyorum. Çünkü her kurum içinde yanlış yapanlar, suç işleyenler olabilir. Onları eleştirmek başka şeydir, kurumu eleştirmek başka şeydir. Gerekirse kurumu da eleştirebilirsiniz. ‘Kağıttan kaplanmış, içini oymuşlar’ demek Türk Silahlı Kuvvetlerine doğrudan hakarettir.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi