Şiddet Uygulayanın Maaşı Kesilecek!

İliskiler
Çanakkale Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine, ”Eşine ve çocuklarına şiddet uygulayan personelden ödemeleri kesilecektir” ek maddesi kond...
EMOJİLE

Çanakkale Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine, ”Eşine ve çocuklarına şiddet uygulayan personelden ödemeleri kesilecektir” ek maddesi kondu.

Toplu iş sözleşmesi, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara arasında imzalandı. Gökhan, imza töreninde yaptığı açıklamada, Çanakkale Belediyesi çalışanlarının ve ailelerinin yaşam koşullarını iyileştirerek daha mutlu bir kent yaratılmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen sözleşme kapsamında, sendika üyesi kamu görevlilerinin 150 lira net iyileştirme ücreti alacağını söyledi. Öğle yemeği yardımından yararlanamayan sözleşmeli personellere her ay 140 lira ödeneceğini, bayram yardımı olarak Kurban Bayramı ile Cumhuriyet Bayramı’nda 250’şer lira net ücret ödeneceğini dile getiren Gökhan, personelin sosyal yardımlar tutarlarını eş ve çocuklarının kültürel gelişimi amacına uygun olarak kullanacağını ifade etti.

Gökhan, sözleşme koydukları ek maddeye göre, eşine ve çocuklarına şiddet uygulayan personelin ödemelerinde kesinti yapılacağını, şiddet ve baskılara maruz kalan çalışan eşlerinin şikayetlerinin belediye Etik Kurulu Komisyonu tarafından incelenerek gereğinin ivedilikle yerine getirileceğini, inceleme sonucuna göre yardım ödemelerinin haklı bulunan eşe ödeneceğini kaydetti. Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara, Çanakkale Belediyesi’nin bu uygulamayla ülkeye örnek teşkil ettiğini belirterek, ”Kadına şiddetin ülkemizde her geçen gün artıyor. Çanakkale Belediyesi’nin konuya büyük duyarlılık gösterip, böyle bir maddeyi sözleşmeye eklemesini takdirle karşılıyorum” dedi.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi