Savrulan Dünyada Aile…

İliskiler
Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (SEKAM) tarafından projelendirilen Türkiye’de Aile (Ailenin Yapısal Özellikleri, İşlevleri ve Değişimi) isimli araştırmaya ilaveten şimdi de 2-3 Nisan 201...
EMOJİLE

Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (SEKAM) tarafından projelendirilen Türkiye’de Aile (Ailenin Yapısal Özellikleri, İşlevleri ve Değişimi) isimli araştırmaya ilaveten şimdi de 2-3 Nisan 2011 tarihlerinde düzenleyeceği Savrulan Dünyada Aile (Sorunlar- İmkânlar- Çözümler) başlıklı sempozyum ile Türkiye’deki aile konusunu masaya yatıracak.

Büyük sorunlarımız var, büyük çözümler peşindeyiz. Önemli toplantılara katılıyor, tartıyor, tartışıyoruz. Her büyük yangının aslında küçük bir dikkatsizlik sonucu yine küçük bir kıvılcımdan parlayıp büyüdüğünü unutuyoruz. Fark ettik ki bu kıvılcımın parladığı nokta çok da uzak değil, yanı başımız, evlerimizin içi, yani Aile…” diyen SEKAM, gelin bu yangını hep beraber parlamadan söndürelim çağrısını yapıyor.

Ve SEKAM 2-3 Nisan 2011 Cumartesi/Pazar günü düzenleyeceği SAVRULAN DÜNYADA AİLE (Sorunlar, İmkânlar, Çözümler) konulu sempozyuma herkesi davet ediyor.

SEKAM tarafından gerçekleştirilen Türkiye’de Aile (Ailenin Yapısal Özellikleri, İşlevleri ve Değişimi) isimli araştırmada ortaya çıkan; ailede çocuk sayısının düşmesi, evlilikte nikâhın önemini yitirmesi, evlilik dışı birlikteliklerin normalleşmesi, internet ve TV dizilerinin aileyi olumsuz yönde etkilediği gibi bulguların, tartışılacağı, tespit ve tahlillerin yapılacağı, çözüm önerilerinin sunulacağı sempozyuma, Prof. Dr. Celalettin Vatandaş, Doç. Dr. Ayşen Gürcan, Ali Bulaç, Doç. Dr. Mustafa Tekin, Prof. Dr. Şinasi Gündüz, Doç. Dr. Kadir Canatan, Prof. Dr. Burhanettin Can, Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın, Prof. Dr. Kemal Sayar, Prof. Dr. Yaşar Düzenli, Doç. Dr. Şuayb Özdemir, Seyhan Yaman, Osman Çıtlak, Necla Koytak ve Abdurrahman Arslan gibi alanında uzman kişiler konuşmacı olarak katılacak birer tebliğ sunacak.

SAVRULAN DÜNYADA AİLE (Sorunlar, İmkanlar,Çözümler)

  
YER                 : BERR OTEL
ADRES             :  Akdeniz Cad. No: 78 
                                 Fatih / İstanbul
TARİH              : 2-3 Nisan 2011
İRTİBAT TEL     : 0212 635 42 52-53

Mail: http://www.sekam.org.tr/
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme