Müslüman ülkede huzur evi olmaz

İliskiler
Ankara’nın Pursaklar İlçe Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün geleneksel ‘Kar Geceleri’nde konuşan Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Oğuzhan Aydın, KÜltür ve gelenekte...
EMOJİLE

Ankara’nın Pursaklar İlçe Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün geleneksel ‘Kar Geceleri’nde konuşan Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Oğuzhan Aydın, KÜltür ve gelenekten uzak bir şekilde yaşanıldığından yakındı.

Aydın, çocukların internet ve televizyon bağımlısı oluğunu söyledi. Çocukların cinsellik hegemonyası altına girdiğine dikkat çeken Aydın, “Çocuklarımız değişik dizilerin ahlaksızlığına kapıldı, cinselliğin hegemonyası altına girdi. Kültürümüze ve geleceğimize uygun yaşamıyoruz. Maneviyattan kopan bir intihar yaşıyoruz. Müslüman ülkede huzurevi olmaz. Dede torun evleri, köy odaları meşveret meclisleri olur. Dedesine, nenesine, babasına, anasına bakmayan bir toplum ile karşı karşıyayız” dedi.

1914’teki bir İngiliz araştırmacının Türkiye hakkındaki raporuna atıf yapan Aydın, Türkiye’de çocukların ninni ve masal kültürü ile büyütülmesi, sohbet meclislerine katılarak kültür alışverişinde bulunulmasından duyulan memnuniyeti aktardı. Ancak sözlerine günümüzde bundan uzaklaşıldığını da ekledi.

Geleceği kazanmak için Asım’ın neslini yetiştirmek gerektiğini vurgulayan Aydın, geçmişe, değerlere sahip çıkmak gerektiğini kaydetti. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi