Kız Evlat Aile İçin En İyisi Mi?

İliskiler
Yıllar var ki Türk toplumunda erkek evlat sahibi olmanın üstünlüğüne inanıldı. Bu tarz yanlış düşünce yapısına sahip birçok ailede kızlar hep erkek çocuğun gölgesinde kaldı. Ancak son yapılan araştırm...
EMOJİLE

Yıllar var ki Türk toplumunda erkek evlat sahibi olmanın üstünlüğüne inanıldı. Bu tarz yanlış düşünce yapısına sahip birçok ailede kızlar hep erkek çocuğun gölgesinde kaldı. Ancak son yapılan araştırmalar bu inanışın yanlışlığını bir kez daha ortaya koydu.

İngiltere Ulster üniversitesi’nden Prof. Tony Cassidy önderliğindeki bir grup araştırmacı yaptıkları çalışmalar sonucunda kız evladın sevdiklerini birbirine bağlayarak duygularını daha rahat ifade edebilmelerini sağladığını saptadı. Bu durum da aile bireylerini psikolojik açıdan olumlu etkileyerek, mutluluğu artırıyor.

Yine araştırma sonuçlarına göre kız kardeşi olan kızlar daha başarılı ve ayakları üstünde duran bağımsız bireyler oluyor. Ayrıca kız çocukları boşanmış anne- babalarını anlama ve onlara yardımcı olma konusunda da daha başarılı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi