İlişkiyi çekilmez hale getirmenin 10 yolu…

İliskiler
  Hiç ilişkinizin hayal kırıklığı, gerginlik, mesafe ya da başka tatsız duygularla yıprandığını hissettiğiniz oluyor mu? Gerçek şu ki her ilişkide mücadele süreklidir. Eğer hayal kırıklığı yaşıyo...
EMOJİLE

 

Hiç ilişkinizin hayal kırıklığı, gerginlik, mesafe ya da başka tatsız duygularla yıprandığını hissettiğiniz oluyor mu? Gerçek şu ki her ilişkide mücadele süreklidir. Eğer hayal kırıklığı yaşıyorsanız, kulübe hoş geldiniz! İşte herkesin başına gelen 10 ortak kötü alışkanlığın listesi:

Eleştirici olmak

‘Yapıcı’ kritikler dahi olsa sevgilinizin savunmaya geçmesine sebebiyet verebilirler çünkü bu bir ilişkideki güven hissini azaltır. Sinirliyken sert ve yargılayıcı olmak büyük kavgaları tetikleyebilir.

Tamamen size benzemesi için ısrar etmek

Uzmanlar tamamen uyumun sıkıcı bir ilişkiden başka bir şeye sebep olmadığını söylüyor. Eğer partnerinizin sizinle aynı duygu, düşünce ve davranışlara sahip olmasını ister ve sağlamaya çalışırsanız, ilişkiniz yok olmaya mahkûmdur.

Mahremiyet yoksunluğu

Eğer sevgilinizin fiziksel ya da duygusal olarak hiç uzaklaşmasına izin vermezseniz, bu geniş zamanda aranızdaki uçurumun büyümesine sebep olacaktır.

Suçlama oyunu

Sinirli olduğunuz zamanlar kullanacağınız ‘sen’ vurgusuna dikkat etmelisiniz, bu karşı tarafı düşünmeden savunmaya geçirir. Amacınız iletişim kurmaksa, ‘şöyle hissediyorum’ gibi kendi üzerinizden kurduğunuz cümleler daha iyi sonuçlar verecektir.

Pazarlık

Şartlı verme ve dikkatli almalar ilişkileri çürütür. Yaptığınızı, sadece karşılığında bir şey almak üzerine yapıyorsanız, bu büyük hata, hiç yapmayın daha iyi.

Romantizm hakkında rahat olun

Hiçbir ilişki sonsuza dek spontane keyiflerle beslenmez. Oysa çoğu insan, ilişki eski romantizmini kaybedince ümidi keser ve çaba harcamaktan vazgeçer. Ve aynı insanlar daha derin bir sevgiyi keşfetme şansını da böylece kaybeder.

Negatif yoğunlaşma

Eğer sürekli karşınızdakinin hataları hakkında konuşuyor ve onun hatalarını düşünüyorsanız, bu sizi hiç de iyi etkilemeyecektir. Çiftler terapisinde en büyük paradokslardan biri, çiftlerin sürekli birbirleri hakkındaki şikâyetleri üzerine kurulu olmasıdır. Aslında ilişki için çok zararlı olan bir şey.

Dinlemeyi reddetmek

Her zaman haklı odluğunuzu düşünmek ve monologlar kurmak bir ilişkinin sonunu hazırlamak için en kolay yöntemlerden birisi…

İhtiyaçlarınızı gizlemek

Eğer neye ihtiyacınız olduğunu partnerinize söylemezseniz, kısa bir süre sonra yoksun ve hayal kırıklığına uğramış hissetmeniz kaçınılmaz.

Masal beklentisi

Masalların hepsi kurgu, bu yüzden dünyaya dönmenin zamanı geldi. Fantezi kurmak, birlikte olduğunuz insanın doğal davranmasını ve onu bu yüzden sevebilmenizi engellemekten başka işe yaramaz./ HT hayat

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi