Her Aileye Sosyal Destek Uzmanı

İliskiler
Aile sorunlarının çözümünde yeni model uygulanacak. Artık her ailenin bir sosyal destek uzmanı oluyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin uzmanların, tıpkı aile hekimliğinde olduğu gibi, ai...
EMOJİLE

Aile sorunlarının çözümünde yeni model uygulanacak.

Artık her ailenin bir sosyal destek uzmanı oluyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin uzmanların, tıpkı aile hekimliğinde olduğu gibi, aileyi takip edip sorunları tespit edeceğini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 2012 hedef planı hazırlığı kapsamında Van ve Hakkari’de incelemelerde bulundu.

Bakan Şahin, yeni dönem çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Şahin, "Aile hekimliği modeli gibi her ailenin nasıl bir hekimi varsa her ailenin bir sosyal destek uzmanı olacak. Çünkü ailenin durumuna göre sadece ekonomik destek vermeniz onun sorunlarını çözmeye yetmeyebilir.  O yüzden her bir ailenin sosyal destek uzmanıyla, neye ihtiyacı varsa onu tespit etmek ve bunu giderecek yeni bir alt yapının çalışmasını başlatıyoruz." dedi.

Fatma Şahin, sığınma evlerindeki kadınların kendi içinde sınıflandırılacağını da söyledi.

Şahin, "Her birimin kendi içinde ihtisaslaşması ve sığınma evlerine gelen kadınlarımızın kendi içinde kategorize edilmesi şiddet mağduru bir kadın ile fuhuştan gelen kadının ayrı yerden barındırılması ile ilgili yaptığımız bir sohbetti. Dolayısıyla bunu önemsiyoruz. Bunları ayrı takip edeceğiz. Bizim yapmaya çalıştığımız şey her bir konuyu kendi içinde, kadın sığınma evlerine gelen kadınları kendi içinde sınıflandıracağız" dedi.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi