‘Geçen yıl boşanan çiftlerin yüzde 73’ü yeniden evlendi’

İliskiler
TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı Ayşe Keşir, geçen yıl Türkiye’de 600 bin çiftin evlendiğini ve 130 bin çiftin boşandığını belirterek, “2015’te boşan...
EMOJİLE

TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı Ayşe Keşir, geçen yıl Türkiye’de 600 bin çiftin evlendiğini ve 130 bin çiftin boşandığını belirterek, “2015’te boşananların yüzde 73’ü tekrar evleniyor. Türk toplumu olarak evliliğe meyilli bir toplumuz, seviyoruz evliliği. Bu yüzde 73’ün yüzde 12’si boşandığı eşiyle evleniyor” dedi.

Keşir ve beraberindeki çeşitli siyasi partilerin milletvekillerinden oluşan 8 komisyon üyesi, Ordu ve Giresun’da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunduktan sonra Trabzon’a gelerek kent merkezindeki bir otelde, ailenin korunması, boşanma olayları ve ailenin güçlendirilmesi konularındaki sorunları tespit etmek, çözüm önerilerini belirlemek amacıyla düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıya, AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan, aile hakimleri, avukatlar, sosyal çalışmacılar, psikologlar, kolluk kuvvetleri ve aile hekimleri de katıldı.

Keşir, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’deki boşanma olaylarına değinerek, “Türkiye genelinde 2015’de 600 bin çift, 2014’de 590 bin çift evlendi. 2015’te yaklaşık 130 bin kişi boşandı. Türkiye’de evliliklerin artma hızı oranından daha yüksek bir boşanma artma hızımız var ama bu öyle yüzde 20’ler gibi bir rakam değil. Türkiye’nin boşanma ortalaması binde 1,7’dir. Trabzon iyi bir sıralamada, 63’ü sırada. O açıdan boşanma açısından Türkiye’de çok karamsar bir tablo çizmemek lazım” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi