Ergenlik dönemindeki kızınıza bunları söylemeyin

İliskiler
Özellikle ergenlik dönemindeki kız çocuklarına karşı kurduğunuz cümleler, onları ruhsal açıdan tahmin ettiğinizden daha fazla etkileyebilir. İşte Kadın ve Kadın’a göre ergenlik çağındaki kızlara söyle...
EMOJİLE

Özellikle ergenlik dönemindeki kız çocuklarına karşı kurduğunuz cümleler, onları ruhsal açıdan tahmin ettiğinizden daha fazla etkileyebilir.

İşte Kadın ve Kadın’a göre ergenlik çağındaki kızlara söylememeniz gerekenler…

1. Sence bu beni şişman mı gösteriyor

Kızınıza bu tür sorular sorduğunuzda o da kendini aynı baskı altında hissedebilir. Kadınların birbirini ne kadar acımazsızca eleştirdiğini ne kadar geç öğrenirse o kadar iyidir.

2. Bunu mu giyeceksin

Kızlarınızın istediklerini giymelerine izin verin. Kendini nasıl ve ne şekilde rahat hissediyorsa o şekilde giyinsin. Renklerin uyumunu, tarzını vs. eleştirebilirsiniz ancak bunu onu kırmadan yapmayı deneyin. Aksi takdirde ondan utandığınız anlamını çıkarabilir.

3. Onu yersen kilo alırsın

Çocuklarınıza zararlı gıdaları öğretme isteğinizi anlıyoruz. Ancak gerçekten abartmıyorsa kilo konusunda takıntılı olmasına neden olabilirsiniz. Arada sırada çikolata veya cips yemekle obez olmayacağını da hatırlatmak isteriz.

4. Biraz spor yapsan iyi olur

Her türlü iğneleyici cümle gibi bu da mutsuz ve tatminsiz olmasına neden olacaktır. 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarında görülen kilo takıntısını bu cümlenizle daha da artırabilirsiniz. Kendisini fark etmesini beklemek daha doğru olacaktır. Spor yapmasını söylemek yerine birlikte yürüyüşe gitmeyi önermek tercih edilebilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi