Çiftlerin favorisi romantik nişan çikolataları

İliskiler
Evlilik öncesinde çiftlerin birlikteliklerini ilan etmelerini sağlarken sevinçlerini de yakınlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan nişan törenleri çok eski gelenekler arasında yer alıyor. Nişan törenl...
EMOJİLE

Evlilik öncesinde çiftlerin birlikteliklerini ilan etmelerini sağlarken sevinçlerini de yakınlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan nişan törenleri çok eski gelenekler arasında yer alıyor. Nişan törenlerinin vazgeçilmezlerinden biri de nişan yüzüklerinin takılması ve kurdelenin kesilmesiyle birlikte, çiftlerin bu sevinçlerine ortak olan yakınlarına çikolata ikram etmesidir. İşte bu noktada devreye giren nişan çikolatası artık klasik çikolata görünümünden çok daha estetik ve iştah açıcı!

Çikolata ustalarının elinde adeta bir sanat eserine dönüşen nişan çikolatasıçeşitleri o kadar fazla ki, çiftler kendi stillerine uygun çikolataları bu özel günlerinde ikram etme şansını yakalayabiliyor. Bazı çiftlerin tercihi tep çeşit çikolatanın romantik bir sunum dizaynı eşliğinde ikram edilmesi olurken bazı çiftler çok sayıda farklı çikolata çeşidini ikram ederek konuklarının dilediği çeşidi tercih etmesi oluyor.

Çiftlerin

Özel Tasarım Nişan Çikolataları Büyük İlgi Görüyor!

Söz konusu nişan töreni olunca çiftlerin en sevdiği tema romantizm oluyor. Kalp şeklindeki çikolatalardan üzerinde çiftlerin isimlerinin ya da isimlerinin baş harflerinin yazılı olduğu çikolatalara kadar pek çok çeşit, en sık tercih edilen çeşitler arasında bulunuyor. Çikolata tutkunlarının iştahını kabartan özel nişan çikolatasıçeşitleri ilginç şekillerle de hayat bulabiliyor.

Klasikleşmiş tasarımların dışına çıkmak isteyen çiftler için gayet ideal olan bu çeşitler arasında istenen her türlü şeklin çikolatalara kazandırılabilmesiyle sıra dışı tasarımlar da yer alıyor. Örneğin sevimli bir ev figürü ya da çiftlerin tanıştıkları yerin mizansen şeklinde canlandırıldığı minyatür bir mekan dahi çikolata ile özel sipariş üzerine hazırlanabiliyor. Büyük bir pasta şeklinde hazırlanabilen ve koparılarak tüketilebilen çikolatalar genç çiftler arasında nişan çikolatası olarak popülerlik kazanmaya başladı.

Çiftlerin

Nişan Çikolatası Artık Tepsi İçinde Sunulmuyor!

Zamana yenik düşen sadece; çikolata dendiğinde akla gelen standart ve tek şekil çikolatalar olmadı. Nişan törenlerinde çikolataların sunum şekli de değişti. Uzun yıllardır gümüş bir tepsi içerisinde sunumu yapılan nişan çikolataları artık çok daha renkli ve eğlenceli sunumlar eşliğinde ikram ediliyor. Her ne kadar sunumda yine romantizm teması ağır bassa da eğlenceli bir sunumu tercih eden çiftlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Yine çikolatadan yapılmış olan gelinlik şeklindeki bir tasarım içerisinde yapılan sunumlardan, şampiyona kupası içerisinde sunum yapılmasına kadar oldukça ilginç fikirler genç çiftler tarafından hayata geçirilmeye başlandı.

Nişan çikolatası tercihleri incelendiğinde ise çiftlerin tekli olarak ambalajlanmış tasarımlara daha fazla ilgi gösterdiği ortaya çıkıyor. Beyaz saflığı ve masumluğu simgeleyen bir renk olduğundan beyaz çikolatanın bitter çikolata gibi diğer çeşitlere nazaran daha fazla tercih edildiği de dikkatlerden kaçmıyor. Özel tasarım nişan çikolatalarında süslü ambalajlar ön plana çıkıyor. Dantel gibi süsleme malzemeleri ile şık bir ambalaj görünümü kazandırılmış olan tasarımların üzerine, hatıra olarak saklanabilmesi için çiftlerin fotoğrafı ya da isimleri de yazılabiliyor.

Çiftlerin

Çikolata Sektörü Özel Siparişlerle Canlandı!

Tüm bu yenilikler ve trendler çikolata sektörüne de ciddi bir canlanma etkisinde bulundu. Türkiye’de çikolata pazarının büyüklüğü artık 5,3 milyar TL’ye ulaştı. Özel siparişle çikolata imalatı hem büyük firmalara hem de küçük ölçekli firmalara önemli fırsatlar sunuyor. Ekonomik anlamda durgunluk yaşanan dönemlerde özel siparişle sektörde canlanmalar yaşanabiliyor.

Türkiye’de çikolata sektörünün en hareketli olduğu dönemler bayramlar olurken özel siparişin bu hareketlenmeyi yaz dönemine yaydığı da biliniyor. Nişan, düğün ya da söz gibi etkinliklerin yoğun olduğu ilkbahar ve yaz dönemlerinde de artık çikolata sektöründe hareketlilik yaşanabiliyor. Yapılan analizde internetten çikolata siparişinin de yaygınlaştığı ortaya çıkıyor.

Online çikolata siparişi: http://www.windcikolata.com/nisan-cikolatasi

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi