“Çalışan Kadından Süpermenlik Beklenemez”

İliskiler
Çalışma hayatındaki cinsiyet ayırımını azaltacak projeler üzerinde çalışıldığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Çalışan kadından süpermenlik bekleyemeyiz" dedi. Çal...
EMOJİLE

Çalışma hayatındaki cinsiyet ayırımını azaltacak projeler üzerinde çalışıldığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Çalışan kadından süpermenlik bekleyemeyiz" dedi.

Çalışan kadınların şartlarına iyileştirme geliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışma hayatındaki cinsiyet ayrımını azaltacak projeler üzerinde çalışıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çalışan kadından süpermenlik beklenemeyeceğini söyledi, alınması gereken tedbirleri anlattı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bu sözleri ‘Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ konulu konferansta söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda hazırlanacak proje ile çalışma hayatındaki kadınların şartları iyileştirilecek.

Öncelikle kreş ve çocuk bakımevleri ile ilgili problemler çözülecek.

Şahin, "Asgari ücretle çalışan bir kadının, kreş, çocuk bakım evi, ulaşım ve yemek masrafı gibi hepsini topladığınızda asgari ücretin üzerinde kalan bir masrafla çalışma hayatına devam etmesi sürdürülemez."

Kırsalda çalışan çiftçi kadınlar için de yarı zamanlı çalışma modeli düşünülüyor.

Fatma Şahin, "ücretsiz aile işçisi konumunda çalışan çiftçi kadınların hem çalışıp hem çocuğuna bakacağı modeller üreteceğimizi düşünüyorum" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in gündeminde ise kadına yönelik şiddet vardı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Kadına şiddet uygulamak güçlü olmanın değil, aslında zayıf olmanın göstergesidir. Kadını ikinci sınıf insan olarak gören, kadına karşı şiddet gibi cinsiyet faşizmini çağrıştıran yaklaşımların bizim dünyamızda ve inanç değerlerimizle ilgisi yok." dedi.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi