Başarılı Evliliğin Üç Sırrı

İliskiler
Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (SEKAM) tarafından gerçekleştirilen Türkiye’de aile konulu araştırmada 6748 kişiye, başarılı bir evlilik için eşler arasında olması gereken en önemli özel...
EMOJİLE

Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (SEKAM) tarafından gerçekleştirilen Türkiye’de aile konulu araştırmada 6748 kişiye, başarılı bir evlilik için eşler arasında olması gereken en önemli özellik soruldu. Araştırma sonuçlarına göre, bir evliliği başarılı kılan özelikler şöyle sıralandı.

Katılımcıların yüzde 25,6’sı, başarılı bir evliliğin sırrının anlayış ve hoşgörü, yüzde 23, 9’u karşılıklı saygı, yüzde 14,8’i ise din birliği olduğunu söyledi. Bunları ilgi ve uğraş birliği ile cinsel uyum cevapları takip etti. Sosyal çevre birliği ve siyasi görüşte uyum ise son sırada yer aldı.

Araştırmada göze çarpan bir diğer başlık ise, "İyi eşin en önemli özelliği" oldu. Araştırmaya katılanların yüzde 24.3’ü iyi eşin en önemli özelliğinin eşine saygılı, yüzde 24,2’si eşine sadık, yüzde 19,4’ü ise anlayışlı olması olduğunu söyledi. Nüktedan, esprili, tanınmış ve güzel /yakışıklı cevapları ise son sıralarda yer aldı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi