Anne bir okuldur

İliskiler
Ayşe Büşra Erkeç’in haberi Kâinatın ve hayatın özünün sevgi olduğunu ifade eden BİHAN-DER kurucu başkanı Zeynep İkbal düzenlediği Divan toplantısından sonra basın açıklamasında şunları ifa...
EMOJİLE

Ayşe Büşra Erkeç’in haberi

Kâinatın ve hayatın özünün sevgi olduğunu ifade eden BİHAN-DER kurucu başkanı Zeynep İkbal düzenlediği Divan toplantısından sonra basın açıklamasında şunları ifade etti…

“BİHAN” kelime itibariyle “aydınlanan ve aydınlatan kişi” demektir. Madde döngülerinin karanlık dehlizlerinde soğuyan yüreklerin, yeniden Sonsuz Nur’un sıcacık ısıtan güneşiyle buluşup ayna misali ışık saçmasına vesile olmak BİHAN-DER’in, yegane misyonudur.

BİHAN-DER, faaliyet ve etkinliklerini kadın- çocuk ve aile üçgeninde ele alarak daha şuurlu, daha mutlu ve daha sağlıklı bireylerle kollektif bir bilinç oluşturma gayretindedir.

Çünkü; hızla ilerleyen zamanın, yoğun ve yıpratıcı temposu içinde almak ve olmak arasında sıkışan fertlerin, “aile hayatı, eşler arası diyalog, kadın-erkek, genç-yaşlı çocuk ve ebeveyn birliktelikleri” ne ait zedelenmelerle sevgiye, sevginin kalıcılığına ve verdiği güvene olan inancın zayıflaması sonucu kalabalık sorunlar yığını halinde yaşanan yalnızlıkların kördüğümü: ancak kollektif bir bilinç ile çözülebilir!

İyi olmak, bütün olmakla mümkündür. Varlık dediğimiz yaşam, kadınıyla erkeğiyle bir bütündür. Teşkil ettiği toplumun yarısını oluşturan kadın, diğer yarısı olan erkeğin de yetiştiricisi olması bakımından evrensel bir değer taşımaktadır. Her doğan çocuk için anne: bir okuldur! Annenin emeğiyle yetişen her çocuk, toplumun temel öğesini oluşturan bir filizdir.

Bedensel, zihinsel ve ruhsal bütünlük içerisinde filizlenen hayat ağacı 4 bölümden oluşur :
—-KÖKLER (Hayata bakış açısı)
—-TOPRAK (Çevre)
—-GÖVDE (Kazanılan değerler ve hedefler)
—-DALLAR(Kültür, inanç ve motivasyon)

Kişinin büyümesi ve gelişimi tıpkı “bambu ağacı” gibi emek ister; sabır ister… Nitekim; bambu ağacının tohumu toprağa ekilip her gün sulanır. İlk birkaç gün değil; ilk bir yıl boyunca her gün tohuma su vermekle geçer. İkinci yıl, üçüncü yıl, derken; dördüncü ve beşinci yıl boyunca her gün sabırla sulanıp tohuma emek verilmeye devam ederken beşinci yılın sonunda birdenbire tohumun filiz verdiği görülür. Yaklaşık altı hafta içinde tam 27 metre boyuna gelen bambu ağacı, uzun ve sabırlı bekleyişin ve sarf edilen emeğin güzel bir sunumu olarak bereket ve kuvvetin özel ihtişamını sergiler…
BİHAN-DER, “bambu ağacı misali” verilen emeklerin hiçbir zaman boşa gitmeyeceğine ve her an bir değişim ile akıp giden zamanın dönüşümlerinde gelişerek, büyüyerek, vazgeçmeden, inanarak “sevgi okyanusundan damlalar” misali rezonanslarla “kadın- çocuk ve aile eksenli” yediden yetmişe duygu keşifleri için yola çıkmıştır…

Esas hedefe doğru yola çıkan herkesin; samimiyeti ve heyecanı ölçüsünde harekete geçmesini müteakip Evrenin Sahibi tarafından destekleneceği müjdesi vardır. Çünkü: “bütün yaratılanlar, Allah’ın aile fertleri hükmündedir. Allah’a en sevgili olan, o’nun yarattıklarına en çok faydası dokunandır.”

Olmamız istendiği gibi olmayı istemek, en yüksek bilinçtir. Bu bilinç, berraktır. Aydınlıktır. Sınırsız sevgi ve servettir. 


 
Her vesile, gerçeğe giden yolda bir adımdır. Her adım gayretli bir yönelişe, her yöneliş anlamlı bir bakışa, her bakış duyarlı bir hissedişe, her duyarlı hissediş de bütünsel bir ahenge doğru ilerleyiştir. Her şey, az ya da çok, diğer şeyden hız alarak bir birine eklenir. Birisinin sonucu, diğerine sebeptir. BİHAN-DER ile hayırlı sebepler ve hayırlı sonuçlar alabilmek temennimizdir !

Misyon ve amaçlarını bu şekilde ifade eden BİHAN-DER kurucu başkanı Zeynep İkbal ileriye dönük ciddi planlarının da olduğunun altını çizerek, ekibiyle birlikte çalışmalarına hız verdiklerinin altını çizdi.

NLP ve Hipnoz Eğitmeni Celalettin Uzuner ve eşinin de katılımcı olduğu Divan toplantısında birer konuşma yaptılar.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi