‘Aile düzenini yıkmak için gayretler var’

İliskiler
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Türk toplumunda ailenin önemine dikkati çekerek, “Aile düzenini yıkmak için çok değişik gayretler var. Bilin...
EMOJİLE

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Türk toplumunda ailenin önemine dikkati çekerek, “Aile düzenini yıkmak için çok değişik gayretler var. Bilinçli ya da bilinçsiz bu oyuna gelebiliyoruz. Televizyondaki dizilere baktığımız zaman çok net biçimde görebiliyoruz.” dedi.

KTÜ Hukuk Fakültesi Dekanı ve anayasa hukukçusu Prof. Dr. Hakyemez, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Trabzon İl Müdürlüğünce “Akademi Projesi” kapsamında Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “İçimdeki Lider” konulu konferansta konuşma yaptı.

Öğrencilere çok okumalarını ve bilgi sahibi olmalarını öneren Hakyemez, “Biz gayret edeceğiz, Allah takdir edecek. Bizi yaratan Allah ‘mutlaka başarılı olacaksınız’ diye bir istekte bulunmuyor ama mutlaka çalışmamız gerektiğini söylüyor.” ifadesini kullandı.

“Türk toplumunu Batı’dan ayıran unsurlardan biri aile”

Türk toplumunu Batılı toplumlardan ayıran en önemli unsurlardan birinin aile olduğunu dile getiren Hakyemez, şöyle devam etti:

“Bizim gibi toplumları Batılı toplumlardan ayıran en büyük farklılıklardan biri ailedir. Bu bize aslında bazı ciddi değerler kazandırıyor ve toplum olarak bozulmamamız noktasında en önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bakıyorsunuz aile düzenini yıkmak için çok değişik gayretler var. Bilinçli ya da bilinçsiz bu oyuna gelebiliyoruz. Televizyondaki dizilere baktığımız zaman çok net biçimde görebiliyoruz.”

Hakyemez, Batı’nın, ahlaki ve yaşamsal boyutuyla değil bilimsel çalışmalar yönünden örnek alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi