Gençlik

İşte Memur-Sen’in gençlik profili araştırması!

Gündoğdu, “Bugün birçok araştırmanın verilerine baktığımızda ‘gençliğin kendini değersiz gördüğünü’ okuyabiliyoruz. O zaman bu araştırmamız ile gençliğin özgüvenini yükseltecek programlar ve yollar bulmalıyız” dedi. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen’in..

İşte Memur-Sen’in gençlik profili araştırması!

Gündoğdu, “Bugün birçok araştırmanın verilerine baktığımızda ‘gençliğin kendini değersiz gördüğünü’ okuyabiliyoruz. O zaman bu araştırmamız ile gençliğin özgüvenini yükseltecek programlar ve yollar bulmalıyız” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen’in SDE’ye yaptırmış olduğu “Türkiye Gençlik Profili Araştırması” hakkında Memur-Sen Genel Merkezi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. Gündoğdu, Memur-Sen’in yapmış olduğu araştırma ile gençlerin sorunlarına ışık tutacağının altını çizdi. “Bugün birçok araştırmanın verilerine baktığımızda ‘gençliğin kendini değersiz gördüğünü’ okuyabiliyoruz. O zaman bu araştırmamız ile gençliğin özgüvenini yükseltecek programlar ve yollar bulmalıyız” açıklamalarında bulunan Gündoğdu, konuşmasına şöyle devam etti: “Gençliğin maneviyatla ve değerlerle bağı çok önemlidir. Egoizm ve beğenilme bataklığında yüzen bir gençlik yerine gönül dilini kullanan, hal şivesini terennüm eden, sağlam bir vicdan mekanizması olan, hayatını kalp ve ruh yörüngesinde devam ettiren, medeniyet telakkisi olan ve medeniyetinin yeniden inşası ve dirilişi için düşünce ve aksiyon geliştiren bir gençlik hayalimizdir ve misyonumuzdur” dedi.

GÜNDOĞDU: MEDENİYET DAVASINA HİZMET EDEN BİR GENÇLİK ÖZLEMİMİZ VAR

Davasına sahip çıkan, medeniyet davasına hizmet eden, bu yolda katma değer üreten, alanında üçüncü, ikinci değil bir numara olan ve medeniyet değerleri havzasındakilere ilham veren bir gençliğe özlemimiz olduğuna vurgu yapan Gündoğdu, “ Dünden güç alan, bugünü iyi değerlendiren, yarını iyi tasarlayan, vicdanlı ve sağduyulu kişilerin, olayların yön verdiği değil fikirlere ve düşüncelere yön veren, güncelin peşinden koşan değil kalıcı ve faydalı olanı takip eden bir gençlik tasavvurumuz var” şeklinde konuştu.

GENÇLERİN YÜZDE 62’Sİ FACEBOOK, YÜZDE 10,4’Ü TWİTTER KULLANIYOR

Gündoğdu, basın açıklamasının sonunda “Türkiye Gençlik Profili Araştırması” değerlendirme sonuçlarının en çok dikkat çekici sonuçları hakkında kısaca bilgi verdi. Medyaya yönelik alışkanlıklarda gençlerin televizyon programları arasında yüzde 28,6 en çok dizileri takip ettiklerini vurgulayan Gündoğdu, program türleri sırasıyla bunları yüzde 15,5 ile haberlerin, yüzde 13,7 ile eğlence ve müzik türlerinin takip ettiğini açıkladı. İnternete yönelik alışkanlıklarda ise gençlerin internetten yararlanma sıklığının bir hayli yüksek olduğunu açıklayan Gündoğdu şunları söyledi: “Araştırmamızda Türkiye’deki gençlerin neredeyse tüm sosyal medya araçlarını bir şekilde kullandıkları görülmektedir. Yaptırmış olduğumuz araştırmaya göre, gençlerin yüzde 62’si Facebook kullanırken, yüzde 10,4’ü Twitter kullanmaktadır” dedi.

Gündoğdu’nun basın açıklamasından sonra Memur-Sen ile Genç Memur-Sen ortaklaşa “Türkiye Gençlik Profili Araştırması” konulu bir panel düzenledi. Panelde Dr. Murat Yılmaz moderatörlüğünde Prof. Dr. Erol Göka, Prof.Dr. Vedat Bilgin ve Doç. Dr. Erdinç Yazıcı birer konuşma yaptılar.

İŞTE O ARAŞTIRMANIN DETAYLARI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL