Bu gençlik ile geleceği inşaa edeceğiz

Gençlik
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve temeli atılan bazı eserlerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyanın en güçlü insanının, kendi bedenini, ...
EMOJİLE

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve temeli atılan bazı eserlerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyanın en güçlü insanının, kendi bedenini, psikolojisini ve kendi zihnini kontrol edebilen kişi olduğunu belirtti.

Gençleri, “Çok onurlu bir ülkenin, çok köklü bir tarihten ilham almış milletin fertleri” olarak niteleyen Davutoğlu, “21. yüzyılın ilk 10 yılında yetişen gençler, geleceğe büyük ümitle bakıyorlar ve gelecek planlamasını yapıyorlar. Eğer bugün gece gündüz, 12, 13 yıldır, Sayın Cumhurbaşkanımız başbakanken o, şimdi bizler, hiçbir engel tanımadan gece gündüz çalışıyorsak bunun en güzel hedefi gençlerimize daha güzel daha müreffeh ülke sunmaktır” dedi.

Yeni

Yeni bir gençlik yetişiyor

Başbakan Davutoğlu, birçok mütefekkir ve düşünürün zihnindeki gençliği hayal ettiğini, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı ve Çanakkale Destanı’nı yazarken, gençliğe “Asım’ın Nesli” diye hitap ettiğini, Necip Fazıl Kısakürek’ın “Mehmedim” ve Sezai Karakoç’un da “Diriliş nesli” dediğini anımsatarak şöyle konuştu:

Herkes bir gençlik ile geleceği inşa etme gayreti içine girdi. Şimdi ümitle kararlılıkla ve büyük özgüvenle görüyoruz ki yeni bir gençlik yetişiyor, Asım’ın Nesli, Mehmedim’in nesli yetişiyor. Onun için son 12 yıl içinde birçok hizmeti hayata geçirdik. Sizlerle ilgili olağanüstü hamleler gerçekleştirdik. Bugün 190 yeni tesis kazandırıldı. 12 yıl içinde bin 650 tesis tamamladık. 199 gençlik merkezini tamamladık, son açılanlarla 203 e çıktı.

İnsanlıkla ilgili  büyük ideal edinin

Başbakan Davutoğlu, Necip Fazıl’ın zindandan Mehmet’e ifade ettiği özgüveni, tüm gençlerin duymasını isteyerek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin her köşesindeki gençlerle irtibat kurun, gönül bağı kurun. Türkiye’yi şu veya bu bölge diye ayırmak isteyen gençleri birbirine kışkırtmak isteyenlere karşı, ‘Hakkari gençliği de Edirne gençliği de Ardahan gençliği de Muğla gençliği de bizim kaderimiz birdir ve birlikte gelecek yıllara, on yıllara yürüyeceğiz’ iradesini göstermeye devam edin. Dünyanın neresinde sizin neslinizi ilgilendiren mesele varsa, Somali’deki açlık da Filistin’deki meselelerle de Balkanlar’daki meseleler de dünyadaki adaletsizliklerle de ilgilenin. İnsanlıkla ilgilenin ve gelecekle ilgili, insanlıkla ilgili büyük ideal edinin, büyük hedefler edinin. Gönlünüzde, zihninizde hiç terk etmeden muhafaza edin.”

Bu hafta Türk Hava Yollarıyla gençlere hediye sunduklarını anlatan Davutoğlu, “Bundan sonra yurt dışına kültürel ziyaret veya seyahat yapmak isteyen 12-25 yaş arasındaki bütün gençlere Türk Hava Yolları biletleri yüzde 30 indirimli olacak” dedi.

Törende, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da koltuk numarasına göre yapılan kura çekilişiyle bazı gençlere tablet bilgisayar hediye edildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi