Mutsuzluk Geçici Değil

Evlilik
"Kings College" tarafından gerçekleştirilen araştırmada 1950 – 1955 yılları arasında doğan 7 bin 100 kişiyle ilgili bilgi ve veri toplandı. Okula devamlılık, karnelerindeki bilgiler ve...
EMOJİLE

"Kings College" tarafından gerçekleştirilen araştırmada 1950 – 1955 yılları arasında doğan 7 bin 100 kişiyle ilgili bilgi ve veri toplandı. Okula devamlılık, karnelerindeki bilgiler ve öğretmenlerin değerlendirmeleri göz önüne alınarak yapılan araştırmada "ağlamaklı, mutsuz ve hasta görünümlü" çocukların dörtte birinin yetişkin dönemlerinde de sürekli hasta ve sorunlu oldukları ortaya çıktı. Aynı zamanda bu çocukların depresyona daha fazla eğilimli oldukları bulundu.

İngiliz Psikiyatri Dergisi’nde yayınlanan çalışmada, günümüzde orta yaş grubunda olan bu kişilerden 392’sinin ise sağlık durumlarının çalışmalarına imkan tanımadığı görüldü. Araştırma ekibinin liderliğini yürüten Dr. Max Henderson,"Çocukluktaki eğilimlerin ileride sağlık sorunlarına yol açtığını kesin olarak söylenemezse de bu durumun önemli bir katkısı olduğu kesin." şeklinde konuştu. İngiltere Halk Sağlığı Fakültesi Başkanı Dr. Alan Maryon Davis ise, "Burada su yüzene çıkan yaygın bir sosyal patern var. Mutsuz ve okulla ilgisi olmayan çocukların aileleri de ilgisiz ve ailede mahrumiyet var" dedi.
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi