Mehir Vakfı Ağrı’da 95 çifti evlendirecek

Evlilik
Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, Ağrı’da evlendireceği 95 çiftin düğün eşyalarını gönderdi. Mehir Vakfı Müdürü Öner Çırak, vakfın genel merkezi önünde düzenlenen uğur...
EMOJİLE

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, Ağrı’da evlendireceği 95 çiftin düğün eşyalarını gönderdi.

Mehir Vakfı Müdürü Öner Çırak, vakfın genel merkezi önünde düzenlenen uğurlama töreninde, 1996 yılından bu yana maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyen binlerce gencin evlenme sürecine katkıda bulunduklarını söyledi.

Vakfın, kardeşliğin paylaşma kültürünü ve dayanışmayı ilke edindiğini ifade eden Çırak, bu kapsamda Ağrı Valiliği iş birliğiyle 95 çiftin evlenmesi için çalışma başlattıklarını dile getirdi.

Paylaşma esasına dayalı faaliyetlerine Ağrı’da bir yenisini daha eklemek istediklerini vurgulayan Çırak, “Toplu düğünümüz için 33 kalemden oluşan 4 bin 107 parça yardım malzemesini, Ağrı Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne teslim edilmek üzere Konya’dan uğurluyoruz. Yardım malzemelerinin temininde desteklerini esirgemeyen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu hafta yapılması planlanan düğün merasimi için gönderilenler arasında gelinlik, takım elbise, çanta ve ayakkabı gibi eşyalar yer alıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi