Gelin makyajının incelikleri…

Evlilik
Hayatınızın en heyecanlı ve güzel gününde en güzel siz olmak istiyorsanız makyajınıza dikkat edin. Güzel olacağım derken daha berbat etmeyin kendinizi. Gelin makyajını güzel yaptırmak için yani makyaj...
EMOJİLE

Hayatınızın en heyecanlı ve güzel gününde en güzel siz olmak istiyorsanız makyajınıza dikkat edin. Güzel olacağım derken daha berbat etmeyin kendinizi.

Gelin makyajını güzel yaptırmak için yani makyajınızın güzel olması için makyözünüze ve kuaförünüze dikkat edin. Kaliteli ve işinin ehli uzmanlara emanet edin bu en güzel günün güzelliğini.
Gelin makyajının ne kadar önemli olduğunu her gelin adayı bilir. O özel gecede doğal güzelliğinizi vurgulayacak abartıdan uzak bir makyaj, özellikle bakışlarınıza anlam katan göz makyajı, sevdiğiniz erkeğin gözlerini gün boyunca sizden ayırmamasını sağlar!

Düğünün teması ve mekanı geline nasıl bir makyaj uygulanması gerektiği konusunda yol gösterir. Mesela, kır düğünü olacaksa makyaj daha yumuşak olmalı, nostaljik bir hava taşımalıdır. Kapalı mekanlar yapay ışıklarla aydınlatıldığı için ona göre daha ışıltılı ve vurgulu bir makyaj gerektirir. Eğer nikah salonunda atılacaksa imzalar, makyajınız ağır olmamalıdır çünkü biraz daha resmi bir ortam, telaşlı bir deneyimdir.

Gelin makyajında bir diğer kaygı, erken saatlerde yapılan makyajın kalıcı olması ve uzun saatler taze kalabilmesidir… Bu sorunu da yağsız baz ürünleri kullanarak, makyajı transparan pudralarla sabitleyerek çözebilirsiniz. Yüz makyajı tamamlandıktan sonra dekoltenin öylece bırakılması renk farklılıkları doğuracağı için yanlış bir yaklaşım olur. Eğer o bölgede sivilce veya başka cilt bozuklukları varsa kapatıcı bir ürünle gizlenip üzerine transparan pudra sürülebilir. Ayrıca omuzlara sürülen hafif parıltılı bir ürün, ekstra parlaklık sağlayacaktır.

Gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenler;

1-Gelinin yüz yapısı ve göz yapısı, saç rengi
2- Düğün mekânı ( salon düğünümü, kır düğünü mü vs)
3-Gelinliğin tam rengi ( kırık beyaz mı mat beyaz mı )?
4-Gelin Saçı ( Gelin Saçı olarak topuz mu yapılmış yoksa Salık saç modeli mi )?
5-Gelin adayının tarzı ( koyu gelin makyajı mı doğal gelin makyajı mı )?
6-Gelin Tacı ve ya diğer takılar, takıların rengi
Bunların hepsi tek tek önemli unsurlar. Eğer gelin makyajınızı yapacak olan profesyonel makyöz bu soruları size sormadan gelin makyajı yapıyorsa kesinlikle şüphelenin.

Gelelim gelin makyajının en önemli kısımlarından biri de göz makyajıdır… Peki göz makyajında nelere dikkat edilmeli…

 * Göz makyajında abartıya kaçmamak önemlidir. Yüzün en çok ilgi çeken bölgesi olan gözler belirginleştirilmeli ancak aşırı rimel sürmek veya gözaltlarına çok fazla aydınlatıcı uygulamak sizi yaşlı ve yorgun gösterebilir.
* Göz şeklinize göre makyaj yapın. Gözlerinizin hangi bölgelerine kalem sürdüğünüz, farla nasıl aydınlattığınız bakışlarınızın etkili olması açısından önem taşıyor.
* Gözleriniz koyu renkse yine koyu renk farlara yönelebilirsiniz. Açık renkli farlar koyu gözleri fazla çıplak ve ortada bıraktığı için pek tercih edilmemeli.
* Göz makyajında genel anlamda doğal renkler kullanın. Sıra dışı, çok canlı renkler cesaret ister, başka bir güne saklayın!
* Gelinliğinizin rengine göre de far rengi seçebilirsiniz. Eğer gelinliğiniz kırık beyaz veya krem rengine yakınsa bakır tonlarında, beyazsa pembe tonlarında far uygulanabilir.
* Üst üste fazla rimel sürerek kirpiklerde topaklık yaratmak yerine takma kirpiklerden faydalanmak daha mantıklı.

Başka neler önemli?

Kadınların hayatlarının en unutulmaz günlerinden biri olan düğün günlerinde makyajlarının akması ya da bozulması en büyük kabuslarından! Biz de Womenist.net olarak, hayatınızın belki de en özel gününü, güzelliğinizden hiçbir şey kaybetmeden, makyajınızla ilgili herhangi bir sorun yaşamadan, mutluluk ve huzur içinde geçirebilmeniz için, birkaç tüyo hazırladık…

Kapatıcıya dikkat

Gelin makyajında yapılan büyük hatalardan biri kapatıcıyı doğru şekilde kullanmamak. Eğer gelin adayı yağlı bir cilde sahipse mat, kuru bir cilde sahipse hafif pırıltılı bir fondöten tercih edilmeli. Ayrıca yüzün kusursuz görünmesi için, atlanmaması gereken en önemli nokta kapatıcı. Özellikle göz altındaki kahverengi halkaları kapatacak, gözlerde meydana gelen şişlikleri ortadan kaldıran ürünleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Aksi takdirde, düğün gününüzde çekilen resimlerin hiç birinde gözlerinizdeki pırıltı görülmeyecektir!

 Allığınızı ihmal etmeyin

Genellikle makyaj yaparken abartıya kaçmamak için allığı hafif süremeye çalışırız. Ancak unutmayın ki rujdan sonra etkisini en kolay allığınız kaybedecektir. Dolayısı ile makyajınızı yaparken allığınızı biraz daha yoğun uygulayabilirsiniz. Nasılsa kaybolacak mantığıyla fazla abartıya kaçma riskini almak yerine, düğün günü boyunca yanınızda olacak arkadaşlarınızdan birinin çantasına kullandığınız allığı atıp, arada bir tazelemek de iyi bir tercih olabilir.

 Ruja dikkat

Ruj seçiminizi yaparken doğal tonları tercih etmek isteyebilirsiniz. Ancak dudak renginizle aynı tonda bir ruj, hem resimlerde pek hoş görünmeyecektir hem de daha silik görünecektir. Dolayısı ile bu konuda size iki önerimiz var. Birincisi dudak renginizden bir iki ton daha koyu bir ruj seçin. İkincisi de, rujunuz çok kolay çıkacağı için, dudaklarınızı doğal tonunda bir iki ton daha koyu bir dudak kalemiyle boyayın ve üzerine hafif parlatıcı sürün. Böylece düğün gününüzde sürekli rujunuzu tazelemek dersinden kurtulabilirsiniz.

Makyaj tazelemek için…

Eğer düğün gününüz için profesyonel makyaj yaptıracaksanız, önceden mutlaka makyözünüzle konuşun ve kullanacağı malzemeleri öğrenip, aynılarından edinin. Makyajdan sonra gün uzun olacaktır. Koşuşturma içindeyken siz fark etmeden makyajınızda hafif bozulmalar meydana gelebilir. Dolayısı ile, ister profesyonel makyaj olsun, ister kendiniz yapın ama gerektiğinde makyajınızı tazeleyebilmeniz için mutlaka kullanılan malzemeler yanınızda olsun!

Göz makyajınız için

Duygusal anların yaşanacağı düğün gününüzde, havaların da sıcak olacağını düşünürsek, göz makyajınızın bozulmaması için mutlaka ama mutlaka suya dayanıklı, akmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Eğer profesyonel makyaj yaptırıyorsanız, makyözünüzü bu konuda ikaz etmeyi unutmayın.

Makyaj provanız için

Genellikle göz ardı edilen en önemli noktalardan biri de gelin makyajı provasında giyilen kıyafet. Makyaj provasına giderken mutlaka üzerinize beyaz bir bluz, gölek ya da tişört giyin. Çünkü makyajınız üzerinizde koyu renk bir şey varken gözünüze bambaşka gözükebilir. Eğer böyle bir şansınız olmadıysa, en azından boynunuzdan göğsünüze kadar beyaz bir havlu koyun. Böylece yansımaların nasıl görüneceğini çok daha net görebileceksiniz.
 

Kaynakça:
Gelinmakyajı.com
Kadınsitesi.com
Womenist.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi