Geçimsizler boşanıyor

Evlilik
Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nün yaptığı araştırmaya göre boşanmalarda en önemli faktör geçimsizlik. Geçimsizliğin sebepleri arasında ise, ilgisizlik ve sorumsuzluk, kıskançlık, ç...
EMOJİLE

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nün yaptığı araştırmaya göre boşanmalarda en önemli faktör geçimsizlik. Geçimsizliğin sebepleri arasında ise, ilgisizlik ve sorumsuzluk, kıskançlık, çocuk nedeniyle yaşanan anlaşmazlıklar, ekonomik sıkıntılar, eşle kopukluk ve bedensel uyumsuzluk geliyor.

Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun ve Trabzon’da 2000 yılı sonrasında boşanan toplam bin 200 kişiyle görüşülerek yapılan araştırmada; boşanmada en önemli faktörün ”geçimsizlik” olduğunu belirtildi.

Araştırmaya göre; boşananların yaklaşık yüzde 40’ının eğitiminin lise ve dengi okul düzeyinde… Eğitimi üniversite düzeyinde olanlarda boşanmaların, ilkokul mezunlarından daha düşük olduğunun tespit edildiği araştırmaya boşananların yüzde 90’ı kentlerde yaşamaktadır. Bu araştırma, boşananların çoğunun 2-5 yıl arasında evli kaldıklarını saptadı.. 

Araştırmaya katılanların yüzde 81’inin evliliklerini çekirdek aile olarak sürdürdüklerini belirtilirken, boşanan kişilerin, ”evliliklerinde eşlerinin ailelerinin müdahalesiyle karşılaştıkları ifade edildi. 

Yine araştırmaya göre, kadınların yüzde 41’inin kredi kartı borcu yüzünden eşleriyle tartışma yaşadıklarını ifade ettikleri ortaya çıktı.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi