Evliliklerini ‘danışarak’ kurtardılar

Evlilik
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2012 yılında hayata geçirilen “Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı” hizmetinden yararlanan 5 bin 133 çiftten bin 736’sı&nb...
EMOJİLE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2012 yılında hayata geçirilen “Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı” hizmetinden yararlanan 5 bin 133 çiftten bin 736’sı boşanmaktan vazgeçti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, aile kurumunu güçlendirmek, ailelerin sorun çözme yeteneklerinin geliştirilmesine yardımcı olmak ve karşılaştıkları sorunlarla baş etmelerini sağlamak amacıyla 2013’te uygulamaya geçirilen Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı hizmetine evliliğinde sorun yaşayan çiftlerin ilgisi artıyor.

Boşanma öncesi, boşanma süreci ve sonrasına ilişkin danışmanlıkları kapsayan hizmet, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri ve Sosyal Hizmet Merkezleri’ndeki uzman personel aracılığıyla yürütülüyor.

Uzmanlar, eşlere bozulan ilişkilerini yeniden yapılandırma ve boşanma sürecinde yaşayacakları sorunlar ve mevcut durumlarını gözden geçirerek kararlarını yeniden değerlendirme fırsatını kullanmalarını özendirecek danışmanlık desteği veriyor.

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanları tarafından 81 ilde yürütülen hizmetten yararlanmak için 2012-2015 yıllarında 5 bin 133 çift başvurdu. Evlilikleri çatırdayan bu çiftlerden bin 736’sı uzmanlarla yaptıkları görüşmeler neticesinde boşanmaktan vazgeçti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi