Evlilik programları aileye zarar veriyor

Evlilik
Psikolog Süleyman Örikli ailenin elektrik üzerine değil, adalet, sevgi ve saygı üzerine kurulması gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yayınlanan evlilik programına telefo...
EMOJİLE

Psikolog Süleyman Örikli ailenin elektrik üzerine değil, adalet, sevgi ve saygı üzerine kurulması gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yayınlanan evlilik programına telefonla bağlanan bir erkeğin erkeklere talip olması üzerine Dünya Bülteni’ne yazılı bir açıklama yapan Psikolog Örikli, ailenin en geniş anlamıyla bütün ihtiyaçların; ama akla gelebilecek her türlü maddi, manevi, psikolojik vs. bütün ihtiyaçların giderildiği yer olduğunu belirterek "aile, toplumların, insanlığın temel taşıdır" dedi. Süleyman Örikli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Televizyon şovlarında, dizilerde kişiler gerçek yüzlerini, kendi gerçekliklerini göstermezler. Oradaki kaygı farklıdır. Görücü gelir ki bu kişiye katı, yatı, arabası, parası olup olmadığı sorulmuştur, görülen elektrik alamaz veya "bu kadar gelmiş bari hatırı kırılmasın, bir çay içelim der" sonra… Aslında sonrası yok. Yine elektrik alınmaz bu böyle sürer gider. Aile mahremiyeti, sevgi, saygı, aşk, ebeveynlik, yuva kurma gibi kavramların içi boşaltılır. İş eninde sonunda gelmiş "Elektrik almaya" dayandırılmıştır. Aileler yani küçük devletçikler böyle kurulmaz, böyle kurulmamalı yoksa boşanma oranı en düşük ülkeyiz diye övünürken bakıyoruz ki yüzde 2’den yüzde 4’e çıkmış, belki bir bakacağız yüzde 5 olmuş. Aile elektrik üzerine değil adalet, sevgi, saygı üzerine kurulur."

Örikli, insanları yanlış yönlendiren evlilik programlarının yayından kaldırılması gerektiğini belirterek aile kurumunun korunması için bunun önemli olduğunu söyledi.

DünyaBülteni

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi