Evliliğinizi başka evliliklerle kıyaslamayın!

Evlilik
Bağcılar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde seminer veren Sağlık Eğitim Uzmanı Yercanik Merter, çiftlere “Evliliğinizi başkalarının evlilikleriyle kıyaslamayın” uyarısında bulund...
EMOJİLE

Bağcılar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde seminer veren Sağlık Eğitim Uzmanı Yercanik Merter, çiftlere “Evliliğinizi başkalarının evlilikleriyle kıyaslamayın” uyarısında bulundu.

Bağcılar’da düzenlenen seminerde Sağlık Eğitim Uzmanı Yercanik Merter, çiftlere, “Evliliğinizi başkalarının evlilikleriyle kıyaslamayın” dedi. Bağcılar Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği programa yoğun ilgi yaşandı.

Evliliklerde yaşanan sıkıntılar hakkında bilgiler veren Merter, çiftlere önemli uyarılarda bulundu. “Asla evliliğinizi başkalarının evlilikleriyle kıyaslamayın” diyen Merter, “Kendi ilişkinize odaklanın. İlişkinizin neden farklı ve özel olduğunu düşünün ve olumlu yönlerine sahip çıkın” dedi.

Evliliği bir “Takım oyunu” olarak niteleyen Merter “Evliliğinize dair beklentilere ulaşma çabanız sizi bir takım yapar. Takımı şampiyon yapmak da oyuncuların birlikte hareket etmeyi öğrenmeleriyle mümkündür. Bununla beraber eşinizle her konuda aynı fikirde olmanız mümkün değildir ancak birlikte birçok konuda ortak bir bakış açısı geliştirebilirsiniz” ifadelerinde bulundu.

Evliliklerde sorumlukların tamamının veya büyük bir bölümünün eşlerden biri tarafından üstlenilmesinin yanlışlığına dikkat çeken Merter, evlilikte rol paylaşımının da önemli olduğunu vurguladı. Çiftlerin bir birlerini destekleyici tavırlar içerisinde olmasının önemli olduğunu kaydeden Merter, çiftlerin iş birliği içerisinde davranabilmelerinin ve gerekli durumlarda rollerde esneklik göstermeyi becerebilmelerinin son derece önemli olduğunu söyledi. Mutlu bir evliliğin önündeki bazı engellerin bulunabileceğini hatırlatan Merter; bencillik, aile ve çevre baskısı,  beklentiler, küskünlükleri uzatmak, aile içi şiddet, birlikte yeterince zaman geçirmeme ve sürekli suçlayıcı ve eleştirici tavırlar içerisinde olmayı mutlu bir evliliğin önündeki engeller olarak sıraladı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi