Erdoğan’dan evliliğin sırları…

Evlilik
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, ‘Evlilik Öncesi Eğitim’ programında genç çiftlere sembolik olarak sertifika verdi ve ev...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, ‘Evlilik Öncesi Eğitim’ programında genç çiftlere sembolik olarak sertifika verdi ve evlilikle ilgili tavsiyelerde bulundu.
 
Emine Erdoğan, evliliğin mekanik, teknik, mühendislik üzerine, plan ve program üzerine inşa edilmediğini ‘kalplerin muhabbetle kaynaştığı’ karşılıklı bir anlaşma olduğunu söyledi. Erdoğan, ”Bugünlerde evlilik hazırlığı yapan birçok genç kardeşimiz, maddi varlıkları, kariyeri, fiziki özellikleri, evliliğin önemli bir ön şartı olarak görmektedir. Bu genç kardeşlerimiz, evlilik süreci içinde asıl önemli olanın ruh ve gönül birlikteliği olduğunu maalesef çok geç fark ediyor. Oysa evlilik, tüm maddi değerlerin, tüm fiziki şartların üzerinde hayatların birleştiği kutsal bir ortaklık, hayatın sonuna kadar devam edecek manevi bir yol arkadaşlığıdır” diye konuştu.
 
‘Şiddet nedeni bilgisizlik’

Erdoğan, evliliğin bazen tahammül ve hoşgörü gerektirebileceğini, ancak aşk, sevgi ve sevda üzerine bina edilmiş bir evliliğin her engeli ve sorunu aşmaya muktedir olduğunu söyledi. Emine Erdoğan, “Kötü giden, boşanmayla ya da şiddetle sonuçlanan birçok evlilikte eşlerden birinin ya da her ikisinin bilgi ve tecrübe yoksunluğunun önemli rol oynadığını görüyoruz”dedi.
 
“Güçlü aile demek kesinlikle zayıf kadın demek değildir” diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise  şöyle konuştu: “Biz muhafazakar demokrat bir parti olarak güçlü aileye inanırken, güçlü kadın, güçlü erkek, güçlü çocuk, güçlü insanlar olarak bakıyoruz. Eşlerinizle arkadaş olmak o kadar önemli ki… Canınız sıkılığında, bir arkadaş ihtiyacı duyduğunuzda eşinizi arıyorsanız bu iş bitmiştir.” Programa katılan ve boşanma istatistiklerine dikkat çeken Aile Bakanı Fatma Şahin de, “İlk 5 yıl çok önemli. Araştırmalara göre boşanmaların yüzde 40’ı ilk 5 yılda gerçekleşiyor”dedi. Yılda yaklaşık 100 bin boşanmanın olduğunu söyleyen Şahin, boşananlardan 80 bininin yeniden evlendiğini belirterek bunların 14 bininin de eski eşleriyle yeniden bir araya geldiğini sözlerine ekledi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi