Çok Çocuklu Anneler Daha Güçlü

Evlilik
Tayvan‘da Kaohsiung Medical Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, 1,3 milyon Tayvanlı annenin verilerini kapsayan çalışmanın 30 yıldan daha uzun süre devam ettiği açıklandı. Araştırmacılar...
EMOJİLE

Tayvan‘da Kaohsiung Medical Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, 1,3 milyon Tayvanlı annenin verilerini kapsayan çalışmanın 30 yıldan daha uzun süre devam ettiği açıklandı. Araştırmacılar, iki çocuğu bulunan annelerin intihar eğilimlerinin tek çocuklu annelere göre yüzde 39 daha az olduğunu buldular. Bu riskin üç ya da daha fazla sayıda çocuğa sahip olan annelerde yüzde 60 oranında azaldığını söyleyen araştırmacılar, bir yılda görülen intihar oranlarını şöyle açıkladılar:

Tek çocuğu olan anneler arasında, 100 bin kadında 11; iki çocuklu annelerde yüz binde 7 ve 3 ile daha fazla sayıda çocuğu olan annelerde ise 100 binde 6’nın altında intihar vakası görülüyor.

Tek çocuklu annelere göre, birkaç çocuğu olan kadınların çocuklarının bakımıyla uğraşırken daha çok paylaşımda bulunduklarını söyleyen araştırmacılar, "Anneler çocuklarının kendilerine ihtiyacı olduğunu düşünüp, intihara karşı daha az savunmasız oluyorlar" şeklinde açıklama yaptılar.

Ciddi depresyon ya da diğer psikiyatrik hastalıklar nedeniyle intihara meyilli annelerin ise daha az çocuk sahibi olmaya yöneldikleri belirtildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme