Çocuklar Yavaş Yavaş Ölüyor

Evlilik
Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), çocuk ölümlerinin azaldığını, ancak oranın belirli hedeflere ulaşmak için yeterli olmadığını açıkladı. UNICEF’in raporunda, geçen yıl, 5 yaşın altındaki 8 milyond...
EMOJİLE

Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), çocuk ölümlerinin azaldığını, ancak oranın belirli hedeflere ulaşmak için yeterli olmadığını açıkladı.

UNICEF’in raporunda, geçen yıl, 5 yaşın altındaki 8 milyondan fazla çocuğun hayatını kaybettiği, çocuk ölümlerinin başlıca nedenlerinin zatürree ve ishal olduğu belirtildi.
Raporda, 5 yaşın altındaki çocuk ölümlerinin yüzde 40’ının sadece 3 ülkede; Nijerya, Hindistan ve Demokratik Kongo Cumhuriyetinde olduğu vurgulandı.

Malavi ve Eritre’de bu konuda kaydedilen ilerlemeden başarı olarak söz edilen raporda, Güney Afrika’da ise anneler arasında HIV ve AIDS salgınının artması yüzünden çocuk ölümleri oranının arttığı kaydedildi.

UNICEF, BM’nin, “1990 ile 2015 yılları arasında 5 yaşın altındaki çocuk ölümlerini üçte iki oranında azaltma” hedefine ulaşmada başarısız olunduğunu da bildirdi.

Çocuk ölümlerini azaltmada ilerleme kaydetmenin mümkün olduğunu belirten UNICEF, bunun temiz su, hijyenik ortam, aşı programlarının artırılması ve hatta sıtmaya karşı cibinlik kullanılmasıyla sağlanabileceğini bildiriyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi