Boşanmak İçin İnternetten Tıkla Boşan!

Evlilik
Meksika’da bir avukatlık bürosu, boşanma işlemlerini bilgisayar başında gerçekleştirebilmeyi sağlayan bir internet portalını hizmete sundu.Evlilik yaşı çok düşük olduğu için, boşanma oranı olduk...
EMOJİLE

Meksika’da bir avukatlık bürosu, boşanma işlemlerini bilgisayar başında gerçekleştirebilmeyi sağlayan bir internet portalını hizmete sundu.Evlilik yaşı çok düşük olduğu için, boşanma oranı oldukça yüksek olan ülkede "Liberapass.com" isimli site, ilk başvurudan kararın öğrenilmesine kadar boşanabilmek için gereken tüm bürokratik işlemleri, profesyonel avukatlık desteği de alarak, bilgisayar başından yapabilmeyi sağlıyor. 

Bu hizmetten yararlanabilmek için internet üzerinden 300 euro ödeme yaparak bir kart almak gerekiyor.

10 evlilikten 7’sinin bir yıl içinde boşanmayla sonuçlandığı ülkede, Liberapass.com’un hedef kitlesini, uzun zamandır ayrı yaşadığı halde, külfetli işlemleri göze alamadığı için boşanmamış çiftler oluşturuyor.

ÜÇ-DÖRT AY İÇİNDE BOŞANILABİLİYOR

Boşanma sitesinden hizmet alabilmek için en az bir yıl evli kalmak, Mexico City’de ikamet etmek, çocuk sahibi olmamak ve evlilik anlaşması yapmamış olmak gerekiyor.

Boşanma talebinde bulunan çiftin bilgisayar başından kalkmasını gerektirecek tek şeyse, bir kez hakim karşısında çıkma zorunluluğu.

Tüm bu koşullar sağlandığındaysa, boşanma süreci 3-4 ay içinde sonlanıyor.

Bazı mesleki kuruluşlar, son derece kişisel ve özel olan boşanma işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesini eleştiriyor.

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi