Alyans Seçerken…

Evlilik
Evleneceğiniz günün en güzel hatırası alyanslar… Düz klasik veya farklı altın modeller, pırlantalı yüzükler, tam turlar… Kadın ve erkeğin yaşamları boyunca taktıkları en romantik mücevher ...
EMOJİLE

Evleneceğiniz günün en güzel hatırası alyanslar… Düz klasik veya farklı altın modeller, pırlantalı yüzükler, tam turlar…

Kadın ve erkeğin yaşamları boyunca taktıkları en romantik mücevher olan alyans aynı zamanda aşkın sembolü. İster dini ister resmi olsun tüm evlilik törenlerinde sol elin dördüncü parmağına takılıyor.

Eski bir Mısır inanışına göre sol elin yüzük parmağındaki damarlar doğrudan kalbe gidiyor. Yüzüğün yuvarlak olmasının anlamı ise devamlılık iki ruhun birleşimi ve sonsuzluk.

Alyans Seçim

Nişan ve nikah yüzüklerinizi seçmek için geniş bir zaman ayırmanız gerekiyor çünkü bunlar sizin en önemli yüzükleriniz olacak. Alyans alırken ilk seçimi metali konusunda yapmalısınız. Son yıllarda platin takılar kullanılmaya başlansa da altının geleneksel özelliğini ve yıllardır ilk tercih edilen metal olduğunu gözardı etmeyin. İnançlarınız gereği altın takamıyorsanız gümüş ya da platini tercih edebilirsiniz.

Mücevher markaları son yıllarda seçkin tasarımları ile alyansa bambaşka görünümler veriyorlar. Eskiden olduğu gibi düz ve tek tip alyansların yerini çok çeşitli tasarımalr aldı. Gelin adayları için farklı formlarda alyanslar tasarlanırken, damat alyansları da bu değişime ayak uyduruyor. Genellikle markalar damatlara gelin için tasarlanan alyansın taşsız modelini hazırlıyorlar.

Alyans seçerken yüzüğün  parmağınıza rahat bir şekilde oturduğundan da emin olmalısınız. Çok büyük olmamalı aksi takdirde kaybetme riskiniz artar. Ölçü konusunda kuyumcunuzun fikrini alın.

Unutmayın, alyansınız, evli kaldıkça parmağınızda taşıyacağınız bir aksesuar. Onun için her şeyden önce severek takabileceğiniz, aynı zamanda kullanışlı bir alyans almalısınız. Günlük hayatta size sıkıntı çıkarabilecek türde modeller sizi sıkıntıya sokabilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi