Türkiye’nin Gözdesi ‘Zeynep’ ile ‘Yusuf’

Çocuk
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, 1 Ocak-31 Aralık 2011 tarihlerinde aileler, 2009 ve 2010 yılında olduğu gibi yeni doğan bebeklere en çok “Zeynep&...
EMOJİLE

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, 1 Ocak-31 Aralık 2011 tarihlerinde aileler, 2009 ve 2010 yılında olduğu gibi yeni doğan bebeklere en çok “Zeynep” ve “Yusuf” ismini verdi.

2011de doğan erkek bebeklere Yusufun yanı sıra en çok Mustafa, Berat, Emir, Mehmet, Ahmet, Muhammed, Enes, Ömer ve Emirhan adları kondu. Dünyaya merhaba diyen kız bebeklere ise Zeynepten sonra en çok verilen isimler Elif, Ecrin, Yağmur, Nisanur, Azra, Nehir, Zehra, İrem ve Eylül oldu.

5 YILDIR AYNI İSİMLER FAVORİ

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2006-2010 arasında doğan erkek bebeklere de en çok konulan isimlerin başında yine “Yusuf” ve “Zeynep” adları geldi.

2006-2010 yılları arasında kız bebeklere “Zeynep”ten sonra en çok verilen isimler Elif, Yağmur, İrem, Merve, Büşra, Ecrin, Zehra, Fatma ve Nisanur, erkeklerde ise “Yusuf”tan sonra Arda, Mustafa, Mehmet, Ahmet, Enes, Emirhan, Muhammed, Furkan ve Berat olmuştu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme