Küçük Kıza Anne İşkencesi

Çocuk
Turhan ARSLANOĞLU’nun haberi İstanbul’da yaşayan M. K.’nın anne ve babası iki yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Mahkeme küçük kızın velayetini anneye verdi. Ancak 2 ay...
EMOJİLE

Turhan ARSLANOĞLU’nun haberi

İstanbul’da yaşayan M. K.’nın anne ve babası iki yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Mahkeme küçük kızın velayetini anneye verdi.

Ancak 2 ay önce baba Fatih K., kızının öz annesi tarafından sürekli dövüldüğü ve vücudunda sigara söndürüldüğü iddiasıyla M.’yi yanına aldı. Küçük M. üvey annesi Özlem K. ve babasıyla birlikte yaşamaya başladı. Geçen hafta göz kapağı şiştiği için gözleri kapanan küçük kızın iki gün önce de kolu kırıldı.

KORKUDAN ‘KARDEŞİM ISIRDI’ DEDİ

M. aynı binada oturan dedesine ve halasına düştüğünü söyledi. Kolundaki şişliği gören dede ile hala M.’yi Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Muayenesi sırasında küçük kızın vücudunun çeşitli yerlerinde darp sonucu morarmalar olduğu ve aldığı darbeler nedeniyle kafasında ödem oluştuğu tespit edildi. Ayrıca sırtında ısırık izleri bulundu. M. doktorlara önce sırtını 2 yaşındaki kardeşinin ısırdığını söyledi. Kolundaki kırıkla kafasındaki şişliğin de düştüğü için olduğunu anlattı. Hemen Adli Tıp’a gönderilen küçük kız bu sırada gerçeği itiraf etti.

Küçük kız doktorlara "Beni üvey annem dövdü" dedi. Bunun üzerine polis üvey anne Özlem K. ile baba Fatih K.’yı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen üvey anne ve baba tutuklandı. Oto tamircisi dede Yahya Keleşoğlu, "Zaten öz annesi tarafından sürekli dövüldüğü ve üzerinde sigara söndürüldüğü için yanımıza aldık. Kurtardık derken meğer daha çok çile çekiyormuş. Sabah erken çıkıp akşam eve geliyorum. 5 katlı binada tüm aile oturuyor. Ama bu olanlardan hiç haberimiz olmadı. Torunum çok acı çekmiş. Yavrumu kim bu hale getirdiyse en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

HT
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme