İSÖM’den Özürlü Ailelerine Eğitim

Çocuk
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), gelişimsel geriliği olan 0-6 yaş çocuklara yönelik hazırladığı programla özürlü çocuğu bulunan ai...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), gelişimsel geriliği olan 0-6 yaş çocuklara yönelik hazırladığı programla özürlü çocuğu bulunan ailelere, çocuklarına nasıl davranmaları gerektiği konusunda ücretsiz eğitim veriyor. 2004 yılından bu yana gelişimsel geriliği bulunan 0-6 yaş çocuk sahibi 550 aileye verilen eğitim, İSÖM’ün Tophane’de bulunan konferans salonunda ve birebir ev ziyaretleriyle ailelere ulaştırılıyor.

550 aileye ideal davranış anlatıldı

İSÖM’ün, Marmara ve İstanbul Üniversitelerinin desteğiyle yürüttüğü Küçük Adımlar projesiyle, 2004 yılından bu yana gelişimsel geriliği bulunan 0-6 yaş çocuk sahibi toplam 550 aileye ulaşarak özürlü çocuklara karşı ideal yaklaşım şekilleri konusunda eğitim verdi.

Ücretsiz eğitim programı için bir telefon yeter!

İSÖM’ün, Zihinsel Engellilere Destek Derneği, Marmara ve İstanbul Üniversitelerinin desteğiyle sürdürdüğü Küçük Adımlar programına katılmak isteyen ailelerin İSÖM’ün 0212–4499656 ve 0212-4499672 numaralı telefonlarını arayarak ön kayıtlarını yaptırmaları yeterli.

Küçük adımlar nedir?

Küçük adımlar, gelişimsel geriliği olan çocukların anne babaları için hazırlanmış olan ve 8 kitaptan oluşan bir erken eğitim programı.

Program; Büyük Kas Becerileri, Küçük Kas Becerileri, İletişim Becerileri, Alıcı Dil Becerileri, Kişisel ve Toplumsal Beceriler olmak üzere beş temel gelişim alanına odaklanıyor. Aileler, eğitim setinde yer alan konuları, İSÖM’ün Tophane’deki konferans salonunda düzenlenen derslerde takip edebildikleri gibi evlerine kadar gelen İSÖM’lü uzmanlardan da uygulamalı olarak öğrenebiliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi